Düziçi Devlet Hastanesi Diyabet Okulu ilk mezunlarını verdi

Son Güncelleme : 01 Mart 2019 12:03
Düziçi Devlet Hastanesi Diyabet Okulu ilk mezunlarını verdi

Düziçi Devlet Hastanesi’nde, diyabet hastalarının hastalıkla doğru mücadele etmesi için açılan Diyabet Okulunda verilen eğitimlerin sonunda ilk mezunlarına diploma töreni düzenlendi.

Diyabet hastalarının hastalıkla doğru mücadele etmesi için açılan Diyabet Okulunda  14 katılımcıdan oluşan ilk mezunlara diplomaları, Hastane Başhekim Yrd. Uzm. Dr. Aysun ALBAYRAK tarafından verildi.

Diyabet Okulunda Dahiliye Uzm. Dr. Gül Sena TOPAL, Diyabet Eğitim Hemşiresi Şule KÖSE, Diyetisyen Alev KIRKICI ve Fizyoterapist Neslihan HALEPLİOĞLU'ndan oluşan ekip tarafından eğitimler verildi.

Genel sağlık bilgileri, diyabet nedir, diyabetin komplikasyonları, ayak bakımı, insülin uygulamaları, evde kan şekeri takibi, beslenmede nelere dikkat edilmesi gerektiği, egzersiz programı, kendi kendine kontrol ve diyabetik bakımın önemi gibi konulardan oluşan eğitime katılmak isteyen hasta ve hasta yakınları, hastane  diyabet eğitim birimine bizzat başvurabilecek ya da 0 328 876 16 38'den 1231'i tuşlayarak görevlilerden bilgi alabilecekler.

Etiketler: Düziçi Devlet Hastanesi,Diyabet Okulu, ilk mezunları

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle