DÜZİÇİ KAYMAKAMLIĞINDA YANGIN TATBİKATI

23 Haziran 2019 10:39
DÜZİÇİ KAYMAKAMLIĞINDA YANGIN TATBİKATI

Düziçi Kaymakamlığında olası yangınlara karşı alınan tedbirleri güçlendirmek amacıyla tatbikat yapıldı.

Senaryo gereği çıkarılan yangına müdahale eden Düziçi Belediyesi İtfaiye personeli, acil tahliye planını da başarıyla uyguladı. Her gün binlerce vatandaşa hizmet veren Düziçi Kaymakamlığı hizmet binasında ilgili birimler ile personelin zamanında ve etkili mücadele edebilme yeteneğini diri tutmak amacıyla zaman zaman gerçekleştirilen yangın ve tahliye tatbikatına bir yenisi eklendi.

Tatbikat, senaryo gereği alarm verilmesi ile başladı. Yangın alarmının çalmasıyla birlikte ana kapı ve acil çıkış kapılarını kullanarak binanın boşaltılması yönündeki anonsu duyan çalışanlar, seri bir şekilde tehlikeden uzaklaştı. Merdivenli araçla tatbikat alanına giren itfaiyeciler, hizmet binasının 3'üncü katında mahsur kalan çalışanı kurtardı.

İtfaiye görevlileri, basınçlı su ile senaryo gereği yakılan yangını söndürdü. Düziçi Belediye İtfaiye Müdürü İsmail ENCİ, “Düziçi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak Kaymakamlık binasında icra edilen binaların yangından korunması, söndürülmesi, sivillerin binadan emniyetli bir şekilde tasviye edilmesi.
Mahsur kalan sivillerin itfaiye merdiveniyle transfer edilmesi yangının soğutulması hakkındaki tatbikatımız başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır, görevli arkadaşlara teşekkür ederim” dedi.
Düziçi sağlık merkezi ve Düziçi belediyesinin düzenlediği tatbikata vatandaşların yoğun ilgisini çekti. Haber: Ersin Şimşek

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle