Düziçi'nde Jandarma teşkilatının 180.kuruluş yıl dönümü kutlandı

23 Haziran 2019 10:42
Düziçi'nde Jandarma teşkilatının 180.kuruluş yıl dönümü kutlandı

Düziçi'nde Jandarma teşkilatının 180.kuruluş yıl dönümü kutlandı

Jandarma Teşkilatı'nın 180. kuruluş yıl dönümü, Düziçinde düzenlenen Etkinlikle kutlandı.
Haruniye Reşit Parkında Araç Kortejiyle başlayan Etkinlikte konuşan Düziçi ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan ESEN, Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 180'inci yıl dönümünü gururla kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Türkiye Cumhuriyeti Jandarmasının, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkenin her noktasında, gece gündüz, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden halkın hizmetinde olduğunu ifade eden ESEN, şunları kaydetti:
"Teşkilatımız bölünmez bütünlüğümüzün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Jandarma, üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatı olmuştur. Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele eden Jandarma, Emniyet Teşkilatımız ve diğer Kurum ve Kuruluşlarla tam bir koordine içinde milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır."


Etkinlik, çevre ilçe ve ilden gelen askeri araçlar ve askeri personeller ile Düziçinde şehir turu yapmasıyla sona erdi. Kortej Görüntülerine sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Haber: Ersin Şimşek

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle