Düziçi'nde Minikler hünerlerini dev konserde gösterdiler

Son Güncelleme : 15 Ağustos 2019 13:08
Düziçi'nde Minikler hünerlerini dev konserde gösterdiler

Düziçi İlçesinde bayram etkinlikleri kapasımında düzenlenen konserde çocuklar yetenekleri gösterdiler.

Düziçi Belediyesi  tarafından İlçe Meydanın Bayram etkinlikleri adı altında konserde hünerlerini sergileyen çocuklar ailerine duygulu anlar yaşatırken alanı dolduran vatandaşlardan alkış aldı.

ilk olarak sahneye yaşları 6 ile 13 yaş arasındaki çocukları piyano, keman ve saz gösterisiyle başlayan etkinlik, Grup Anavarza’nın müzik şöleni ile devam etti.

Etkinlikte konuşan Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, " Hizmet edeyim diye, görev verdiniz, yetki verdiniz. çok güçlü bir yetki oldu. ben bir kez daha teşekkür ediyorum bu yetkiyi bana verdiğiniz için. Ben boşuna demiyorum bereketli toprakların çocukları demiyorum. İşte görüyorsunuz çocuklarımızı hepsi pırıl pırıl müzikte sanatta sporda, dansta hayatın her alanında biz en iyiyiz. Üniversite sınavı açıklandı. Hukuk fakültelerine, tıp fakültelerine fizik, kimya adını sayamadığım her bölüme yüzlerce çocuğumuz gidiyor artık, bu bizim için gurur verici bir şey bizim görevimiz çocuklarımızın önünü açmak, çocuklarımıza destek olmak.

Bu yıl ki yaz okullarında müzik eğitimini kısıtlı yaptık ama seneye daha güzel olacak. Belediye personellerimize tek tek teşekkür ediyorum. Belediye personellerimiz bugüne kadar beni hiçbir zaman yalnız bırakmadılar, mesai kavramı bilmediler. Gece yok, gündüz yok, hafta sonu yok, bayram yok, çalışıyorlar onlar bizim gizli kahramanımız, ellerine sağlık size çok teşekkür ediyorum. bu memleket hepimizin, hepimiz çalışırsak çok daha güzel hale gelecek Düziçi. Şuan Düziçi parklarında, meydanlarında internet bedava. Artık herkes sınırsız istediği bilgiye erişebiliyor.

Son hız sokak hayvanlarını toplayacağız sonra da 20 dönümlük bir hayvanat bahçesi kuracağız, gençlerimiz, çocuklarımız orda gidecek hayvan sevgisini öğrenecekler. Hayvanları sevmeyen insanları zaten sevemez arkadaşlar.

Çocuklarımıza canlı sevgisini, hayvan sevgisini öğreteceğiz, ağaç sevgisini öğreteceğiz, yeşili sevmesini öğreteceğiz. Ağaçları katletmeyeceğiz bugün kaz dağlarında olduğu gibi. Çok kısa zamanda kız ve erkek öğrenci yurdumuzu açıyoruz. Önümüzde ki yıl 200 tane daha fazla öğrencimiz olacak.

Sabah ve öğlen yemeklerini biz vereceğiz. hem kız hem erkek öğrenci yurdumuzu eylül ayının 15'inde açıyoruz bu da ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Mahallelerde hızlı bir şekilde çocuk parkı yapma çalışmalarımız başladı. bazı yerlerde şahıslara ait olanları satın alarak bazı yerleri istimlak ederek satın alıyoruz. Aşağıda gördüğünüz tablolar dikkatimi çekti baktım hemen, sayın Sonay Mevlüdiye Kete hocamız burda kağıt kabartma sanatı, alüminyum folyo kabartma, alçı kabartma, keçe sanatıyla çok güzel tablolar ortaya çıkartmış, gurur duydum. İşte benim insanımın, benim kadınlarımın el emeği bu kadar güzel.

Biz bunu çok daha fazla geliştireceğiz, gerekirse pazarlamasını kendi ellerimle büyükşehirlerde yapacağım. Sonay hocam ellerinize sağlık size ve ekibinize çok teşekkür ederim. Sporun her alanında futbolda, voleybolda, basketbolda ve masa tenisinde kurslar açtık. Aynı zamanda yüzme öğrenmesi için çocuklarımızın topladık ve bahçeye yüzmeye götürdük.

Bahçe bizim 10'da birimiz. Size söz veriyorum gelecek sene hem erkek hem kız yüzme havumuz olacak. Ben inaniyorum ki bizden fazıl saylar çıkacak, milli sporcularımız çıkacak, bizler de bunun için gece gündüz çalışacağız. "dedi.

e-Haber Ajansı (e-ha) - Ersin Şİmşek 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle