AK Parti Osmaniye Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz oldu

AK Parti Osmaniye Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz oldu

AK Parti Osmaniye Il Başkanı Emir Hasan Arslantaş, Osmaniye belediye başkan adayı olarak Mehmet Gürbüz’ün belirlendiğini söyledi.13.12.2013 00:00
AK Parti Osmaniye Il Başkanı Emir Hasan Arslantaş, Osmaniye belediye başkan adayı olarak Mehmet Gürbüz’ün belirlendiğini söyledi. 
Arslantaş, “Yapılan çalışmalar ve istişareler sonucu Sayın Başbakanımız ve parti yöneticilerimiz Osmaniye belediye başkan adayı olarak Mehmet Gürbüz’ü aday göstermiştir. Osmaniyemiz ve teşkilatımız için hayırlı olsun.” dedi.

Bugün Izmir’de yapılacak aday tanıtım programında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmaniye belediye başkan adayı olarak Mehmet Gürbüz’ü de açıklayacağı bildirildi.

MEHMET GÜRBÜZ KİMDİR?

Osmaniye’de 1960 yılında doğdu. Ilk, orta ve liseyi Osmaniye’de okudu. Yüksek tahsilini Istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1977-1981 yılları Iskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda işçi, yüksek öğrenim yıllarında da Istanbul Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli memur olarak çalıştı. Vatani görevini askeri savcı yardımcısı olarak yerine getirdi. Terhisten sonra 1987 yılında Osmaniye’de avukatlık bürosunu açarak iş hayatına atıldı. 1989 yılı yerel seçimlerinde Refah Partisi’nden belediye meclis üyesi adayı oldu. Bu tarihten sonra RP Osmaniye ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı yaptı. 24 Aralık 1995 seçimlerinde Refah Partisi’nden 5. sıra milletvekili adayı oldu. 03 Kasım 1996 belediye başkanlığı ara seçimlerinde yüzde 31 oy alarak Osmaniye’nin ilk il belediye başkanı oldu ve 03.11.1996-18.04.1999 tarihleri arasında görev yaptı. Kuruluşundan Ak Parti'ye katılmasına kadar HAS Parti’nin kurucu Osmaniye il başkanı olarak görev yaptı. rnHalen Osmaniye’de serbest avukatlık mesleğini sürdüren Mehmet Gürbüz, evli ve dört çocuk babasıdır.

Etiketler: MEHMET GÜRBÜZ -AK PARTİ -OSMANİYE ADAY

Diğer DÜZİÇİ HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.