ÇAMİÇİ KÖYÜ SUSUZ KALDI HALK TEPKİ OLARAK YOL KAPATTI

ÇAMİÇİ KÖYÜ SUSUZ KALDI HALK TEPKİ OLARAK YOL KAPATTI

Çamiçi köyü sakinleri yaşadıkları içme suyu sıkıntısına dikkat çekmek için Düziçi – Adana yolunu trafiğe kapattı.25.06.2016 12:57

Çamiçi köyü sakinleri yaşadıkları içme suyu sıkıntısına dikkat çekmek için Düziçi – Adana yolunu trafiğe kapattılar.

Yol kapatma eyleminden önce sabah saatlerinde Düziçi Kaymakamlığını ve Düziçi belediye başkanlığını ziyaret ederek buradaki yetkililere sıkıntılarını anlatan Çamiçi köyü sakinleri sorunlarının çözülmesini istediler.

Eylemlerini bununla sonlandırmayan Çamiçi köyü sakinleri öğleden sonra ise Cuma namazı çıkışı toplanarak  Düziçi – Osmaniye yolunu trafiğe katarak burada bir açıklama yaptılar. Açıklamada sorunlarını anlatan Çamiçi köyü sakinleri “köyümüz her yaz geldiğinde susuz kalıyor. Bu yıl ise sularımız neredeyse tamamen kurudu. Köy muhtarımız ilgilenmiyor. Su yok ben ne yapayım deyip işin içinden çıkıyor. Ama kendi evinde su var, kendinin suyu 24 saat akıyor. Biz ne yapalım musluklarımız suya hasret kaldı. Yarpuz suyunu getireceğiz dediler, gelmeden her haneden abone ücreti aldılar. Ama su halen yok. Nerede bu parasını ödediğimiz yarpuz suyu” şeklinde konuştular.

Daha sonra; kadın, erkek, geç, yaşlı hep birlikte yolu trafiğe kapattılar. Kapana yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Bir tır´ın kendilerinin üzerine doğru gelerek barikatlarını yıkmaya çalıştığını iddia eden vatandaşları tır şoförüne saldırdılar. Sandalye ve sebze kasalarını tır şoförüne fırlatan vatandaşlar araca zarar verirken şoförü de tartaklamaya çalıştılar. Daha sonra araya giren bazı vatandaşların tır şoförünün linç edilmesine müsaade etmeyerek öfkeli kalabalığı olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştılar. Düziçi Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ve Jandarmanın da de olay yerine kısa sürede ulaşması daha büyük bir kavgayı önledi.  Düziçi İlçe Emniyet Müdürü Hasan Kahraman, öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı ve güvenlik güçleri de kavgaya karışan kişileri gözaltına aldı. Daha sonra olay yerine gelen Düziçi kaymakamı Mustafa Koç, Düziçi belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Düziçi Garnizon Komutanı Bülent Keskinsoy vatandaşları dinleyerek kalabalığı sakinleştirdiler. Yol kapatmanın bir suç olduğunu dile getiren yetkililer, “bu eyleminiz ile haklı iken haksız konuma düştünüz. Tır şoförünü tartaklayarak yanlışınıza daha büyük bir yanlış eklediniz. Sabah bizleri ziyaret ettiğinizde sizlere gerekli açıklamayı yapmıştık. İldeki ve bölgedeki bu konunu muhataplarına ulaşarak sorunun çözümü için biz bilgi beklerken siz burada yol kapatıp eylem yaptınız. Yoldan geçen vatandaşı tartakladınız. Devletin yolunu hiç kimse kafasına göre kapatıp insanları madur edemez” şeklinde konuştular.

Kaynak: Zekice Gazetesi /Zeki Kurultak

Diğer DÜZİÇİ HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.