Düziçi İlçesinde 19 Eylül Gazileri Anma Günü Törenleri

Düziçi İlçesinde 19 Eylül Gazileri Anma Günü Törenleri

19 Eylül Gazileri Anma günü olması vesilesiyle Düziçi İlçesinde Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi.20.09.2018 01:07

Tören saat 10.00’da Atatürk Anıtına Çelenklerin Sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okundu.

Gaziler adına Gazi Mustafa Coşkun ile Türk Silahlı Kuvvetleri adına J. Asb. Çvş. Şüheda Kantekin’in konuşma yapmaları ile Çelenk Sunma töreni sona erdi.

Gazi ve Şehit Aileleri Kaymakamlık Makamında kabul edilerek istek ve arzuları dinlendi. İlçe Protokolü, Gaziler ve Şehit Aileleri ile birlikte Çamiçi Mezarlığında bulunan Düziçi Şehitliği ziyaret edilerek tüm Şehitlerimiz ile ebediyete göç eden Gazilerimiz için Kur’an-ı Kerim okunup dua edildikten sonra program sona erdi.

19 Eylül Gazileri Anma Günü törenlerine başta İlçemiz Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Metin Esen olmak üzere Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Hakan DOĞAN, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Cemalettin Giden, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mustafa Gök, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Okul Müdürleri, Gaziler, Şehit Aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Diğer DÜZİÇİ HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.