Düziçililer Duvar Resmini Onlarla Tanımıştı

Düziçililer Duvar Resmini Onlarla Tanımıştı

20 Ocak 2017 Cumartesi Günü Düziçi´ndeki Evinde Ölü Bulunan Duvar Ressamı Emel Çimenci´nin Ölüm Nedeni Belli Oldu.31.01.2017 10:47
Düziçi´ndeki birçok okulun ve bazı park ve bahçelerin duvarlarına yaptıkları resimlerle tanınan, Dünya Duvar resmi rekortmeni Mustafa Dinletir´in yetiştirdiği Duvar ressamı Emel Çimenci 20 Ocak 2017 Cumartesi Günü Düziçi´ndeki Evinde Ölü olarak bulunmuştu. O gün Osmaniye´de bulunan ressam Mustafa Dinletir, Üzümlü mahallesi Traktörcüler sitesi civarındaki evinde oturan Emel hanım´ı sabah saatlerinde telefondan aradı. 
Emel hanıma ulaşamayan Dinletir Emel hanımın komşularını arayarak kendisine ulaşamadığını söyledi. Telefondan sonra kaygılanan komşular eve gittiklerinde Emel hanımın cansız bedeni ile karşılaştılar. Olay karşısında şoke olan komşular hemen polisi arayarak durumu bildirdiler. 
Olay yerine gelen ekipler gerekli incelemeleri yaptıktan sonra Emel hanımın cesedini ölüm nedenini öğrenmek için Adana adli tıp merkezi göndermişlerdi. Adana´dan gelen adli tıp raporuna göre, Emel Çimenci´nin ölüm nedeninin Kalp Krizi olduğu anlaşıldı. Osmaniyeli ressam Mustafa Dinletir, İtalya´da 27 katlı bir otelin duvarına 2048 metrekare büyüklüğünde yaptığı bir resimle 230 yıldır kırılamayan 740 metrekarelik duvar resmi rekorunu kırmakla kalmamış bu rekoru ikiye katlayarak Guinnes rekorlar kitabına adını yazdırmıştı. 
Aynı rekorunu iki kez kıran ve şu anda elinde bulunduran Osmaniyeli ressam-şair Mustafa Dinletir, Emel Çimenci ile Osmaniye´deki bir çalışma sırasında tanışmıştı. Ve 20 yıldır yanında çalıştırıp eğitim veriyordu. Ressam Mustafa Dinletir´in ‘varisim´ dediği 33 yaşındaki Emel Çimenci memleketi Niğde´de toprağa verildi.
Kaynak: Zekice Gazetesi /Zeki Kurultak

Diğer DÜZİÇİ HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.