DÜZİÇİ'NDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞENLİKLERİ YAPILDI

DÜZİÇİ'NDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞENLİKLERİ YAPILDI

İlçemizde pazar günü çeşitli gösteriler yapan yamaç paraşütçüler, gökyüzünü renklendirdiler.05.12.2012 09:31
Düziçi ilçesinde gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü şenliğine Mersin, Adana, Osmaniye, Düziçi bölgesinden yaklaşık 30 paraşütçü katıldı.

Pazar günü ilçenin Dumanlı Dağı, Orman Kulesi yanındaki  tepesinde paraşütçüler için düzenlenen kalkış alanından kalkan paraşütçüler hedef atlayışı, irtifa ve uzun mesafe uçuşu, İlçemizdeki Hava koşullarının oldukça elverişli olduğu tatil gününde çeşitli gösteriler yapan yamaç paraşütçüler, gökyüzünü renklendirdiler.

Renkli görüntülere sahne olan şenlikte pilotlar atlayışlarını yaparken,Düziçi ilçesi semalarına doğru uçmanın insana keyif verdiğini söyleyen bir sporcu, "Düziçi ilçesi uçulması için hoş bir yer. Sporcular Başta, Mersin, Adana, Osmaniye gibi illerimizden katılımcılar oldu. Sporcularımız buranın uçmak için Ölü denizden sonra Türkiye’de ikinci yer diyebilirim " dedi.

 

Düziçi’nde Yamaç Paraşütüne uygun fiziki şartları 400m,1000m,1600m den kalkış yapılabilecek 20 civarında pistin bulunduğu belirtildi. Dumanlı, Orman Kulesi mevkiinde buluşan onlarca paraşütçü, Düziçi semalarına doğru atlamanın mutluluğunu yaşadı.

Diğer DÜZİÇİ HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.