AÖL Sınav Sonuçları AÖL Sonuçları Açıklandı

AÖL Sınav Sonuçları AÖL Sonuçları Açıklandı

AÖL sınav sonuçları.AÖL sınav sonuçları açıklandı.İşte AÖL sınav sonuçları sizlerle.AÖL 20 Haziranda sınav sonuçları yani bugün açıklandı.AÖL için detaylar sayfamızda... 20.06.2013 19:08

AÖL sınav sonuçları.AÖL sınav sonuçları açıklandı.İşte AÖL sınav sonuçları sizlerle.AÖL 20 Haziranda sınav sonuçları yani bugün açıklandı.AÖL  için detaylar sayfamızda...

MEB 11-12 Mayıs 2013 tarihinde yapılan II. dönem Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarını sitesinden açıkladı.AÖL kayıt yenileme ve kayıt tarihleri ne zaman başlıyor? Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları açıklandı mı? Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları açıklanıyor mu? AÖL sınav sonucu açıklandı mı? Açık Öğretim Lisesi diploma nasıl alınır? Açık Öğretim Lisesi mezun olma şartları neler?
 
AÖL sınav sonuçlarından sonra kredi puanları tamamlanan öğrenciler mezuniyet işlmelerini buradan öğrenebilirler. Açık Öğretim Lisesi II. Dönem Sınav Sonuçları ne zaman açıklanıyor? Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 11 - 12 mayıs tarihlerinde yapılan sınav sonuçları 20 Haziran tarihinde açıklanacağı belirtiliyor.
 
MEB Açıkladı
 
AÖL SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!
 
Sınav sonucunda mezun olmaya hak kazanan ve acilen Çıkma Belgesi'ne ihtiyaç duyan öğrencilerimiz; bu belgeyi nasıl alabileceğiniz ile ilgili ayrıntılı açıklamaları sitede bulabilir.
 
-Çıkma belgesi'ne acil ihtiyaç duymayanların dilekçe göndermemesi rica olunur. Çıkma Belgesi almak isteyen öğrencilerimiz 10 TL diploma harcını (Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halkbank) yatırdıktan sonra posta (KARGO) şahsen veya vekalet verdiği kişi aracılığı ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü'ne (ANKARA) başvurmak zorundadır.
 
-Üniversite kaydı haricinde zorunlu olmadıkça çıkma belgesi almak için başvurunun yapılmaması, bu durumda mezuniyet yazısı için Genel Lise Görevli Anadolu Liseleri ile Halk Eğitim Merkezlerine başvurulması önemle rica olunur.
 
-Not: Çıkma belgesi için Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü'ne gelen dilekçeler hemen işleme alınarak belgeleri tanzim edilmekte ve kargo ile adreslere gönderilmektedir. Ancak 10 TL diploma harcını yatırmayanların veya dilekçe kanununa uygun olmayan dilekçeler işleme alınmamaktadır.
 
-Mezun olduğuna dair yazıya ihtiyaç duyan öğrencilerimiz bölgelerinde bulunan genel liseler ve Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu Liseleri Müdürlüklerinden veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler.


Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/aol-sinav-sonuclari-aol-sonuclari/gundem/detay/1725571/default.htmEtiketler: MEB , Ziraat Bankası , mezuniyet , Açık Öğretim , Açık Öğretim Lisesi , Haziran , Anadolu , 2013

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.