Aile Sağlığı Merkezlerinde Check-up başladı

Aile Sağlığı Merkezlerinde Check-up başladı

Osmaniye Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı Aile Sağlığı Merkezlerinde chec-up uygulamasına başlandığı bildirildi.09.09.2018 11:27
İl Müdürü Hasan Öznavruz, yaptığı açıklamada, uygulamanın büyük önem taşıdığını belirtti.
Check-up için randevu alınması gerektiğini ifade eden Öznavruz, şunları kaydetti:
“Herkesin sağlıklı bir çevrede, sağlıklı ve uzun bir hayat sürme hakkı vardır. Bunu gerçekleştirmek için de sağlığı kötüleştiren nedenleri ve toplumdaki hastalık risklerini ortadan kaldırma sorumlulukları bulunuyor. 

Bu amaca yönelik davranılmasıyla daha sağlıklı bir toplum hedefine ulaşılabilmek mümkündür. Halkımızın sağlığına bütüncül bir yaklaşım geliştirmek, olabilecek riskleri erken devrede saptayabilmek, genel sağlık göstergelerini iyileştirilmesi ve ülke kaynaklarının sağlık harcamalarının doğru kullanılabilmesini sağlamak amacı ile randevu alınarak Aile Sağlığı Merkezlerinde Check-up uygulamasına başlanıldı. 

Aile sağlığı merkezlerinde vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlemek için check-up uygulaması devreye girdi”
Öznavruz, Aile Sağlığı Merkezinde uygulanmaya başlanılan check-up uygulamasının kente hayırlı olması temennisinde bulundu. Ümit KAHRIMAN

Etiketler: aile sağlığı merkezi check-up

Diğer OSMANİYE HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.