Arızalanan Araçta Kaçak Et Çıktı

Arızalanan Araçta Kaçak Et Çıktı

Alınan bilgiye göre, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri yaptığı yol kontrolünde teknik arıza nedeniyle durdurulan bir minibüste yaptıkları aramada menşei belirsiz, et benzeri hayvansal ürünler taşıdığı tespit edildi.20.07.2018 17:52

Osmaniye’de yol kontrolü sırasında durdurulan bir yemekçilik şirketine ait olduğu iddia edilen minübüste ele geçirilen faturasız ve ambalajsız 1 Ton et imha edilirken  Minübüste bulunan biri Suriye uyruklu 2 kişi emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından göz altına alındığı açıklandı.

Alınan bilgiye göre, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri yaptığı yol kontrolünde teknik arıza nedeniyle durdurulan bir minibüste yaptıkları aramada menşei belirsiz, et benzeri hayvansal ürünler taşıdığı tespit edildi.

Haber verilen  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olay yerine gelen gıda kontrol görevlileri söz konusu araçta yaptıkları incelemede, İl dışından bir yemekçilik şirketinin ismi ve iletişim bilgileri bulunan, soğutma tertibatsız şekilde muhafaza edilen 1 ton et benzeri hayvansal ürün tespit etti.

Ürünlerin faturasız, etiketsiz olduğu, araç içerisinde ambalajsız olarak bulunduğu bildirildi.

Araçta bulunan biri Suriye uyruklu iki kişi araçta bulunan ürünleri Adana İli Seyhan ilçesinden ismini ve tabelasını bilmedikleri bir işyerinden aldıklarını, ürünü evcil hayvan yemi olarak satacaklarını beyan ettiler.

Güvenli Gıda olarak değerlendirilmeyen etin insan ve hayvan beslenmesinde kullanılamayacağı kaydedildi. 1 ton etin laboratuvar analizi için numune alınarak Yed-i Emin e teslim edildiği ve gömülerek imha edildiği öğrenildi.

Uygun olmayan şekillerde et taşıyan kişiler hakkında Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi. Resul Özdil


Etiketler: osmaniye kaçak et
Kaynak: RESUL ÖZDİL / www.habertanikgazetesi.com

Diğer OSMANİYE HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.