Baz; Yaşanabilir Bir Bahçe Olma Yönünde Adımları Atıyoruz

Baz; Yaşanabilir Bir Bahçe Olma Yönünde Adımları Atıyoruz

Alt yapısı tamamlanmış, bölgelerde sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz ilçenin yaşam standartlarını yükseltmek adını hizmetlere imza attıklarını söyledi.02.07.2018 22:01

Başkan Baz Bahçe ilçesinin asırlık ilçe olduğunu ifade ederek Osmaniye sanayisinin gelişmesiyle oluşan taleplere cevap vermek için çalışma yaptıklarını söyledi.

24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI

24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz “24 Haziran seçimlerinin ülkemize, ilimize, ilçemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. İlçemizde gerek Cumhur ittifakına gerek Sayın Cumhurbaşkanımıza, gerek  partimize desteklerinden dolayı  tüm halkımıza teşekkür ediyoruz.  Türkiye’ye şunu  söylemek isteriz. Sayın cumhurbaşkanımızın söylediği  gibi hep birlikte Türkiye olmanın adımını Haziranda  milletimiz seçimi ile ortaya koydu. Dış güçlerin ve ülkemizdeki iş birlikçilerin birlik ve kardeşlik ruhu içerisinde bunların üstesinde geleceğimize inanıyorum” dedi.


SICAK ASFALT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

4 yıldır Belediye başkanlığı görevinde bulunduğu kaydeden Başkan Baz “Belediyecilik görevini 4 yıla aşkın süredir hızlı şekilde sürdürüyoruz. Alt yapısı tamamlanmış, bölgelerde sıcak asfalt çalışmalarını yürütmekteyiz.  Bahçe artık yaşanabilir ilçe olma yolunda adım atmış ve önemli adımları atmaya devam ediyor. Yaz ayında nüfusumuz artıyor.  İlçemiz  hamd olsun 2016 yılının sonunda başlatmış olduğumuz doğalgazımızla buluşturarak bu senenin ilk aylarında da doğalgazı halkımız kullanmaya başlamıştı.  Şuanda doğalgaz geçen yerlerin asfaltlarının tekrar yenilenmesi ve ilçemizin girişi olan bölgelerinde  yolları 24 metreye çıkartarak genişletme çalışması sürüyor. İlçe halkımızın hak ettiği hizmetleri alabilmesi adımları attık ve atmaya da devam ediyoruz” dedi.

ASIRLIK TARİHİ İLE STRATEJİK İLÇE

Başkan Baz Bahçe ilçesinin asırlık ilçe olduğunun altını çizerek  Osmaniye sanayisinin gelişmesiyle oluşan taleplere cevap vermek için çalışma yaptıklarını söyledi.

Baz “Bahçe 1904 yılında eski bir ilçedir.  Şuan  bir asır 14 yıllık bir ilçe olma özeliğine sahiptir. Bununla beraber büyük illere uzaklığı açısından Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana ve Mersin’e  eşit bir mesafededir.  Bölgede ulaşımın kesiştiği bir noktadır. Ulaşım noktasında bir problemi olmayan bir ilçemizdir.  Özellikle Osmaniye’mizde  sanayinin gelişmesiyle ilçemizde ciddi bir şekilde  talepler oluştu. 

 Bu talepleri  bizlerde yerel yönetim olarak, yaşanabilir bir ilçe olma yönünde adımları atıyoruz. Belediyeciliği 5 kategori sınırlıyoruz. Alt yapı Belediyeciliği, üst yapı belediyeciliği, Sosyal belediyecilik, ekonomik belediyecilik  ve birde kimlik belediyecilik  olarak sınıflandırıyoruz. İnşallah 1. Aşaması  olan altyapı belediyeciliğini tamamlamak üzereyiz. Bu alanda eksiklerimiz var bu eksiklilerimizi hızlı şekilde gideriyoruz” şeklinde konuştu. 

Haber: Resul Özdil

Diğer OSMANİYE HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.