İmam Hatip’e sınavla öğrenci alınacak

İmam Hatip’e sınavla öğrenci alınacak

Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olan Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bu yıl sınavla öğrenci alacak.26.05.2018 11:38

5. sınıfa kaydolabilmek için düzenlenecek sınav 20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da ilgili okullarda yapılacak.

Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi 60 erkek öğrenci, Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ise 90 kız öğrenci alacak.

18 Mayısta başlayan ve ilgili okul müdürlüklerine yapılan başvurular 11 Haziran Pazartesi günü sona erecek.

Projeye dâhil edilen Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde, mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler müfredatı da uygulanacak. Böylelikle çocuklar hem İslami değerleri öğrenecek hem de fen ve Anadolu liselerinde eğitim alan öğrencilerle rekabet edebilecek bilgi becerilere sahip olacaklar.

 İmam Hatip Okullarında vatanına milletine faydalı, dini değerlerini bilen, aynı zamanda da fen ve sosyal bilimlerde başarılı bir nesil yetiştirmek isteniyor.

Detaylı bilgileri okul müdürlüklerinden ve http://mehmetkaracatilkiaihl.meb.k12.tr  ile http://necmettinerbakankaihl.meb.k12.tr/ adreslerinden öğrenebilirsiniz.


Diğer OSMANİYE HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.