Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı yayınladı

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı yayınladı

Vali Coşkun mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında, Türk milletinin hürriyet aşkı ve vatan sevgisiyle kazanmış olduğu 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıl Dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz29.08.2018 17:20
Milletimizin bağımsızlığına her şeyden daha fazla önem verdiğinin nişanesi olan 30 Ağustos’ta, Kutsal bildiğimiz vatanımızın savunması için Aziz Milletimiz, çok büyük bir destan yazmış, Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapılarını açan ecdadımız, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Anadolu’nun sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Milli birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihi bir ispatı olan 30 Ağustos Zaferi; milletimizin tarih boyunca var olan bağımsızlık inancının, vatan ve bayrak sevgisinin ölümsüz bir ifadesi, Türk Ordusu’nun da disiplin ve kahramanlığının göstergesidir.

Aziz Hemşerilerim


Tarih boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içinde, kararlı duruşuyla aşan aziz milletimiz bugün de İstiklalimizi tehdit eden dış güçler ve onların içerdeki uzantıları olan şer odaklarına aynı kararlılıkla cevap vermekten asla çekinmemiştir ve çekinmeyecektir.

Unutmayalım ki; Tarihte hiçbir dönem dayatma ve sömürüyü kabul etmeyen bir milletin fertleri olarak bugünkü mevcudiyetimizin yegâne dayanağı da aynı onurlu duruştur.

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi. Resul Özdil

Diğer OSMANİYE HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.