Osmaniyeli Milli Atlet Dünya Dördüncüsü Oldu

Osmaniyeli Milli Atlet Dünya Dördüncüsü Oldu

Milli atlet Oğuzhan Usta Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından Fas’ta düzenlenen şampiyonada 63 metre Cirit Atma da bronz madalya kazanarak dünya dördüncüsü oldu.18.05.2018 00:00

Cevdetiye Sporcu Eğitim Merkezi ve Osmaniye Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi milli atlet Oğuzhan Usta, Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından 2-9 Mayıs tarihleri arasında Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenen Gymnasiade 2018’de (Liselerarası Dünya Olimpiyat Şampiyonası) atletizm Gençler 63 metre atarak bronz madalya kazandı.

Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenen Liselerarası Dünya Olimpiyat Şampiyonasına Dünya genelinden 59 ülkeden yaklaşık 3 bin sporcunun katıldı. Türkiye’den, yarışmaya yüzme, cimnastik, atletizm ve bocce dallarında 64 sporcu yer aldı.

Yarışma Sonrası Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürünü Makamında ziyaret eden Mili Sporcu Oğuzhan Usta, mutluluğunu dile getirerek, “Bana bugüne kadar her alanda yardımcı olan başta Osmaniye Valimiz Sayın Ömer Faruk Coşkun’a Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu ve, Antrenörüm Mustafa Yiğitte, teşekkür ediyorum. Spor hayatıma en iyi şekilde devam edip 2020 olimpiyatlarına katılmak ve Türk bayrağını dalgalandırmak için çalışacağım” dedi.

Resul Özdil

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.