İşkur İl Müdürü OSB'deki İşyerlerini Ziyaret Etti

15 Nisan 2019 11:47
İşkur İl Müdürü OSB'deki İşyerlerini Ziyaret Etti

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Organize Sanayi Bölgesinde bulunan işyerlerini ziyaret etti.

 Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Organize Sanayi Bölgesinde bulunan işyerlerini ziyaret etti. Altunkaynak, işverenlere, 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında verilen teşvikler ile İŞKUR tarafından düzenlenen programlar anlattı.
Ziyaretlerin ana konusu olan 2019 İstihdam Seferberliği görüşmelerinde "Üç Aylık Ücret Desteği, İlave İstihdam Teşviki, Asgari Ücret Desteği, Kadın,Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, 5 Puanlık İndirim Teşviki, İlave 6 Puanlık İndirim Teşviki,Kısa Çalışma Ödeneği, İşbaşı Eğitim Programları, Geleceğin Mesleklerinde İşbaşı Eğitim Programı, MEGİP, ÇocukBakım Desteği ve İşe İlk Adım Projesi" konularında bilgilendirme yapıldı.
Yapılan görüşmeler neticesinde Politeks Suni Deri Fabrikasında İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kapsamında Deri İşçisi mesleğinde 10 kişi istihdam edileceği, Beyteks Tekstil Fabrikasında İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kapsamında İplik Eğirme Operatörü Mesleğinde 65 kişi iştiham edileceği belirtildi.
İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, istihdamın korunması ve artırılması, nitelikli istihdamın desteklenmesi gayesiyle Osmaniye İŞKUR İl Müdürlüğü olarak her daim işverenlerin destekçisi olacaklarını vurguladı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle