05.12.2012 09:31

DÜZİÇİ'NDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞENLİKLERİ YAPILDI


İlçemizde pazar günü çeşitli gösteriler yapan yamaç paraşütçüler, gökyüzünü renklendirdiler.

Düziçi ilçesinde gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü şenliğine Mersin, Adana, Osmaniye, Düziçi bölgesinden yaklaşık 30 paraşütçü katıldı.

Pazar günü ilçenin Dumanlı Dağı, Orman Kulesi yanındaki  tepesinde paraşütçüler için düzenlenen kalkış alanından kalkan paraşütçüler hedef atlayışı, irtifa ve uzun mesafe uçuşu, İlçemizdeki Hava koşullarının oldukça elverişli olduğu tatil gününde çeşitli gösteriler yapan yamaç paraşütçüler, gökyüzünü renklendirdiler.

Renkli görüntülere sahne olan şenlikte pilotlar atlayışlarını yaparken,Düziçi ilçesi semalarına doğru uçmanın insana keyif verdiğini söyleyen bir sporcu, "Düziçi ilçesi uçulması için hoş bir yer. Sporcular Başta, Mersin, Adana, Osmaniye gibi illerimizden katılımcılar oldu. Sporcularımız buranın uçmak için Ölü denizden sonra Türkiye’de ikinci yer diyebilirim " dedi.

 

Düziçi’nde Yamaç Paraşütüne uygun fiziki şartları 400m,1000m,1600m den kalkış yapılabilecek 20 civarında pistin bulunduğu belirtildi. Dumanlı, Orman Kulesi mevkiinde buluşan onlarca paraşütçü, Düziçi semalarına doğru atlamanın mutluluğunu yaşadı.

Düziçi Haber | Osmaniye | Düziçi İlçesinin Haber Portalı