İNCELEYELİM!

19.11.2018 14:19Bu kelimenin anlamı çok geniş ve çok derin olduğundan inanın; bu kelimeyi başlık olarak düşündüğümde; bende de şok etkisi meydana getirmedi desem, yalan söylemiş olurum. İşin gerçeği bu. Neden mi? Söyleyeyim.

            Desem ki; acaba başınızda kaç tane saç teli var? Ne cevap verirsiniz? Bu soruya doğal olarak herkes yeteneği doğrultusunda cevap verebilir. Ama bazı insanlarımız da “Yahu bu adam ne demek istiyor. Böyle soru olur mu?”diyecektir. Diyebilir. Ama ben burada seçici bir fikir yürüteceğim. Yani aşağıda göreceksiniz, Tv’lere konu olan ve dünya kamuoyunu uğraştıran; siyasileri rahatsız eden ya da PEŞİNDEN KOŞTURAN, MEYYİT-İ MÜTEHARRİK’LERİ İSE ŞAŞKINA DÖNDÜREN gelişmelere ve gidişata konu olan önemli birkaç konuyu siz saygıdeğer okurlarımla paylaşmak istiyorum.

            Doğrusu şu yazıma, bu başlığı yazdığım da ben dahi, ikilemede kaldım ama ne hikmetse; bu başlıktan vazgeçemedim. Beni adeta, coşkun bir selin küçük kaya parçalarını ya da çakıl taşlarını sürükleyip alıp götürdüğü gibi bu kelime de beni sürükledi ve alıp götürdü.

            Bu konuda; okyanuslar şöyle dursun, ben yine de şu günümüze, günümüz siyasetine yön ve şekil veren; devletler içerisinde veya devletlerarası ilişkilere, dostluğa ya da huzura huzursuzluk getiren; belki de Allah (cc), o günleri göstermesin ama dünyayı ateş topuna döndürecek, kim bilir kıyamete sürükleyecek ya da bir üçüncü dünya savaşına neden (sebep) olacak; insanlarımızın da bu yazımı okuduktan sonra aklını başına devşirip kardeşçe, bir ve beraber olarak kıyamete kadar insanlığın baki kalmaması için ayakta durabilmelerinin bir insanlık ve Allah (cc) emri olduğu önemli birkaç konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Asla karamsar değilim ama 2023 Tarihini de kaygı ve endişeyle bekliyorum. Hayırlısı olsun inşa Allah!

            Örneğin: 1-) Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ve akabinde 2023 Vizyonu; 2-) Türkçülük, Milliyetçilik ve Irkçılık; 3-) Örenci ANDI; 4-) Cemal Kaşıkçı Olayı ve Gizli Dünya Örgütü veya dünyadaki gizli örgütlerin etkisinin ilgili olup olmadığına BAKALIM!..

            Ancak burada ola ki; ETE DOKUNUR veya dokunmaz, onu bilemem. Onun için de kimse kusura bakamasın! Yok efendim; falan şunu söyleyecekmiş, filan bunu söyleyecekmiş diye de Türklüğüme, Milliyetçiliğime, Ülkücülüğüme bir kısım insanlar ya da insan MÜSVEDDELERİ hakaret ederken veya AHLAK DOZUNU AŞARKEN; bu konularda benden umursamazlığımı beklemesin, sabrıma atıfta bulunarak, sabır sınırımı ZORLAMASIN!.. Ayrıca, bana serzenişte bulunmak isteyen de olursa eğer; lütfen bu konuları araştırsınlar ve GERÇEK NEYİMİŞ?.. VE NEREDE DURDUKLARINI ÖĞRENSİNLER, BİLSİNLER! Diye düşünüyorum.

            1-) Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ve 2023 Vizyonu:

            BOP, yüz yıllık bir proje olmakla beraber; Hallahmi ve Odet yinon adında iki YAHUDİ tarafından 1919 yılında kurulmuştur. Haliyle 1919’da kurulan BOP Projesi’nin sonunu da 2023’ü temel (Temel) almışlar ve karara bağlamışlardır. Peki, BOP’ un asıl AMACI NEDİR? Bu projenin asıl amacı; Müslümanları ve Müslüman devletleri, Türkleri ve Türk devletlerini; bir tane dahi Türk ve Müslüman kalmayacak şekilde; dünyadan silerek atıp yok etmektir. Peki, başarabilirler mi? Onu ben de içine; hiç kimse bilmez, bilemez. Onu ancak Allah-u Ta ala bilir. Benim ki sadece bir tahminden ibaret. Ancak şu bir geçek ki; bu ülkede Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alınmak isteniyorsa, bu vatanı can verip kanını akıtarak, Şehit olup; Şehitliklerde yatan, İstiklal Savaşı Şehitleri olan Şehit Dedelerimizi birileri kalkıp da FAŞİSTLİKLE suçluyorsa; M.K. Atatürk’e hakaret eden bir güruhu, Diyanet Başkanı ZİYARET EDİYORSA; Birileri kalkıp,”R.T. Erdoğan’dan Allah razı olsun. O başımıza geldi de Türklüğümüzden çok şükür kurtulduk.”diyorsa ki; ben hemen o zevata buradan sormak istiyorum. Peki, sen Türklüğünden kurtuldun diyelim. O halde şimdi sen hangi millete tabi oldun? Onu da söyleyiversene? Ve bu halk da hem oyunu veriyor hem de var gücü ile alkışlıyorsa; inanın beş yıl sonrasında yapılcaktan başka yapacak bir şey yok. Şu unutulmamalıdır ki, her Müslüman’ın bir hesabı var ise Allah (cc) da bir hesabı, mutlaka vardır.

            Amerikalılar, “Ortadoğu ve Ortadoğu’da başta Türkiye ve İran olmak üzere 2023’e kadar Hıristiyanlaştırılmış olacak. Onun içindir ki 2023, biz Amerikalıların MİLAN YILI olacak.”diyor ve ilan ediyorlar. Başarabilirler mi? Allah (cc) bilir. Şurası iyi bilinmelidir ki; üçüncü bir DÜNYA SAVAŞI’NIN ÇIKMASI BÜYÜK BİR İHTİMAL VE ALLAH (CC) ESİRGRSİN! KAN GÖVDEYİ GÖTÜRÜR VE DÜNYA; ister istemez bir ATEŞ TOPUNA döner. Hal böyle iken ve dünya İBRESİ insanlığın tersine İLERLEME GÖSTERİRKEN biz; birbirlerimize karşı kardeşlik yerine düşmanlık sergilersek; birbirimizi sevme yerine husumet beslersek; birbirimizle kenetleşme, birleşme yerine ayrışırsak; birileri kakıp koskoca bir devletin; DERİN TARİHİ OLAN TÜRKLÜĞÜMÜZÜN GENLERİ İLE OYNAMAYAYA KALKAR DA Milli ve Manevi DEĞERLERİMİZE HAKARET ETMEYE KALKIŞIRSA eğer; inanın dünyada olabilecek bir dünya savaşına herkesten çok daha, yardımcı oluyoruz demektir. Geçmiş yıllarda (K) Sayın Cumhurbaşkanı, “Amerika’nın Ortadoğu’da bir hesabı var. Onun da Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) diye bir projesi var. İşte ben o projenin eş başkanıyım.”diyordu. O halde; bu hesabı ya Amerika’nın bizzat kendisi ya da (K) Sayın Cumhurbaşkanı anlatsa da Türk Halkı, neyin ne olduğunu; neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilse, öğrense daha iyi olmaz mı? Şu anda ki Türkiye, Suriye, Irak vs. gibi devletlerin iç huzursuzlukları, birbirlerine karşı olan husumet ve gerilime neden olan projeler BOP’ un içindedir. Unutmayalım!.. Önümüzdeki zor yıllar bizi beklemektedir.

            2-) Türk, Türkçülük, Milliyetçilik ve Irkçılık:

            Bu konuların detayına burada fazla girmeyeceğim. Çünkü konular hem çok derin hem de çok geniştir. Ancak şu son zamanlarda görüyoruz ki birçok kişiler “Türk” kelimesini duyduğu zaman ya kaşıntı ya uyuz ya da alerji oluyor. Çünkü adam atasını, atasının Türk olduğunu ve de “Türk’ün” ne anlama geldiğini bilmiyor ki, Ya cahil ya fitne ya da Türk değildir. Türk; tarihte Araplar gibi kökleri derinlerde olan bir millettir. Türk olmadan, “Türkçülük,”Milliyetçilik olur mu hiç? Katiyen olmaz. Bakınız, Nuh Peygamber’in oğlu Yasef’in oğlunun birinin adı “Türk’tür.” Ayrıca Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Efendimiz, bir hadisin de “Türkler, İslamiyet’in gelecekte ki bekçisidir.” Buyuruyor. Her devletin bir adı ve bir de kendine özgü milliyetçiliği vardır İngiliz, Alman, Fransız vesaire. Türk Milleti’nin de devleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Ayrıca, “Türk Milliyetçiliği” diye de bir Milliyetçiliği vardır. Türk’ün şu özelliğinin, özellikle bilinmesini isterim. Türkler, idare edilmeyi değil, idare etmeyi seven bir millettir. Sormak isterim!.. Türklüğe karşı çıkanlar nereden emir alıyorlar acaba?.. Öyle ya;  madem Türk değilsen, emri de talimatı da oradan alıyorsun demektir. Bunun daha başka izahı var mı bilmiyorum. Bilen varsa söylesin.

 Neticede güçlü Türkiye ve refah içinde Türk dünyası, Türk milletinin İslam’la en mükemmel şeklini almış adaleti ve töresi, yeryüzü insanlığını zulümden, haksızlıktan ve insanlık dışı yaşantılardan kurtaracak noktaya gelir. İşte bu gayeye Türk Cihan Hâkimiyeti veya İslam’la şereflendikten sonra ki ismiyle âleme nizam getirmek için Allah’ın Kelamı’nı yayma Ülküsü denir. Acaba Türklüğe karşı çıkanların korkusu, kaygısı ya da ülküsü nedir? Bilmek isterim!

            “Türk”, bir etnik kimlik olarak gösterilmek istenmektedir. Oysaki “Türk”, tarihin hiçbir döneminde etnik kimlik olmamıştır. Amaç belli. Asıl plan ise DÜNYADAN TÜRK ADINI SİLME PLANI. Tabiî ki, Türk’ü yok etmektir. Benim o güruhlara sözüm şu!.. Suret-i eşraftan görünüp ASLA ATEŞLE OYNAMAYIN! Biliniz ki, “Türkler, savaşmayı savaş sayar; hasta olup yatakta yatarak ölmekten utanırlar.”diye bir atasözünü de bilmelerini isterim. Bu sözü buraya yazmakla, asla savaş çığırtkanlığı da yapmıyorum. Sadece herkes haddini bilsin, mensubu olduğu yere ihanet etmesin diyorum. Bakıyorum birileri “Efendim sen Türküm dersen; diğer, biri de Kürdüm der.”diyor. Devam ediyor. “Türkçüğüm demek ırkçılıktır. Irkçılığın da İslam’da yeri yok.”Diyor. Peki soruyorum. Zinayı serbest ederken neyi düşündünüz acaba? Zinanın İslam’da yeri var mıdır? İslam zinaya CEVAZ VERİYOR MU? Hadi oradan!.. Şunu özellikle soruyorum. Sen daha Kürt kardeşlerimizin Türk olduğunu bilmiyorsun. Diyorum. Buna da tavsiyem şu: Kürtlerin, Türk’ün özme öz kardeşi olduğunu tarihi kaynaklardan çok iyi ve derinlemesine incelemesini talep ediyorum. Bu konuda sayılamayacak kadar kaynak var ama ben yine de birkaç tanesini referans olarak vereyim.

            Örneğin: Aslan Tekin’in,”Türk Adını Silme Planı adlı eseri” Ziya Gökalp’ın, “Türkçülüğün Esasları adlı eseri.” Seyyid Ahmet ARVASİ’NİN,”Doğu Anadolu Gerçeği adlı eseri.” Alparslan TÜRKEŞ’İN, “Milli Doktrin DOKUZ IŞIK adlı eseri.” Yine Prof. Dr. Cemal Anadolu’n,”Tarihe Hükmeden Millet. TÜRKLER! Adlı eseri.”Kaş karlı Mahmut’un ve Yusuf Has Hacib’in eserleri vs. vs.

            Türkçülüğü savunmak, ırkçılık değil. Hatta Türkçü olmak, Türkçülüğü savunmak, Milliyetçi, Ülkücü olmak ırkçılık değil, tarifini TEKİN, BEYİNLERİN idrak edemeyeceği kadar ERDEMLİLİKTİR.

            3-) Örenci ANDI: Öğrenci ANDI, Türk Milli Kültürü’nün ve Türk olmanın bir gereğidir. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Türk olan ve “Türküm” diyebilen birilerinin AND’IMIZDAN GURUR VE ŞEREF DUYMASI LAZIM. Türk olmayıp da kelime oyunları ile huzursuzluk çıkarana da lütfen DENGENİZİ MUHAFAZA EDİNİZ DİYOR; başka bir şey demek itemiyorum. Zaten TV’lerde herkes gerekeni söylüyor.

            Ancak şunu itiraf eydim ki o minnacık çocuklarımızın AND’ına karşı çıkanları; çocuklarımızın vebali tutacak ve en kısa zamanda Allah-u Ta la belasını bulduracak.

            4-) Gelelim Cemal Kaşıkçı OLAYINA:

            Cemal Kaşıkçı olayı başlı başına tam bir MUAMMA… Muamma dedim ama N’olur bana gönül koymayın. Katil ya da katiller belli. Devlet başkanları, televizyoncular, boyalı basın, akademisyenler vesaire, maalesef HAVANDA SU DÖVÜYORLAR. Laf çok icraat yok. Çünkü olay bütün çıplaklığı ile meydanda. Program yapmaya, televizyonlara çıkmaya, milletin kafasını bulandırmaya, heveslimisin? Bu olayı profesyonel; adı gizli tutulan, adını söylemeye bile herhangi birinin cesaret edemediği, gizli bir dünya örgütünün para karşılığı yaptığını itiraf etsenize? Ama herkes o örgütten ürküyor ve KORKUYOR.

            Ben şunu iddia ediyorum. Adını açıklamadığım ve açıklayamadıkları bu gizli örgüt başta ekonomik ve birçok yönden çok güçlü olarak dünya devletlerine de HÜKMEDİYOR. Hatta yine iddia ediyorum ki, bu konuda ısrarcı olan ya da daha da ileri giden kim olursa olsun; ta ki diyelim ki açıklanmış olsa bile, ya sustururlar, ya da kimsenin ruhu bile duymadan daha ileri gitmesinler; DEŞİFRE OLMAYALIM diye hemen götürürler. Yani akıbeti aynı olur. Bunun daha başka izahı yok, olmaz da.

            Dünya Gizli Örgütü adlı kitabında Jimmarss,”İnsanlar, kendilerini yönetenlerin başka bir yerden yönetildiğini bilmiyorlar.”diyor. Şunu açık ve net ifade edeyim ki, bu gizli dünya örgütü aynı zamanda GİZLİ BİR DÜNYA DEVLETİDİR. Bilinmesini isterim.

            KİM NE DERSE DESİN; GERİSİ TEFERRUATTAN İBARETTİR!.. O KADAR!....

 

                                Bakınız, şair ne de güzel tarif ediyor.

                               

                        Cehalettir, O’nu inkâr nedeni,

                        Ne mümkün görmemek, O var edeni,

                        Beyin yönetirken, bütün bedeni,

                        Beyni kim yönetir, farkında mısın?

 

            SONUÇ olarak şu gerçeği sizinle paylaşmak istiyorum.

Eyyub Peygamberimiz amansız bir hastalığa düşer ve maalesef vücudunu kurtlar istila eder (kaplar). Yani yarasına kurt düşmüştür. Bir gün yaranın üstündeki kurdun biri yere düşer. Eyyub Peygamber yere düşen bu kurdu alır, yaranın üzerine kor ve ”Hay mübarek; senin yerin orası değil burasıdır. Allah (cc) sana benim vücudum üzerinden sana rızık verdi.” Der. Şimdi bakıyorum da; vatandaş “Allah (cc) Bana (K) Sayın Cumhurbaşkanı üzerinden rızık verdi demiyor “Sayın Cumhurbaşkanı bana rızık verdi.”Diyor. Düşünebiliyor musunuz? BİYAT ALLAH (CC) DEĞİL; HAŞAA, Maalesef başka yere. Ahret’i, Mahşeri, Mizan-teraziyi kimse düşünmüyor artık. Rüşvet, gasp, kin, menfaat, çıkar, hırs, düşmanlık, yalan-dolan irtikâp, iftira, vs. SEKTÖR OLMUŞ ARTIK.

            Hani atalarımızın ”Deveyi yardan uçuran bir tutam ot.”Dediği söz var ya; bu olay tabiri caizse, aynısının tıpkısı. Ne yazık ki vatandaş NOKTA kadar menfaate VİRGÜL kadar eğildi. Allah (CC) sonumuzu hayır eyleye ama gidişat hiç de hayra benzemiyor. Allah (CC) yine de sonumuzu hayır eyleye. Emin..

            

            Bakınız, şair Cengiz Numan oğlu yine ne diyor? Okuyalım.

 

            Delik deşik olmuş, ahlak yasası,

            Sülüklerle dolmuş, mülkün kasası.

            Mahşermiş… Mizanmış... Kimin tasası?

                        Artık… Rüşvet bile, rüşvete tabi;

                        Ne kadar da sabırlısın… Ya Rabbi…

            Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor,

            Utancından, durdu kalem gitmiyor,

            Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor;

                        Olmuşuz… Bir kere isyana tabi;

                        Kurtar bizi… Kurtar bizi… Ya Rabbi…

            O “Kalu Bela”yı, unuttuk çoktan,

            İşret soframızda, kuş sütü noksan.

            Kimin umurunda; “Maide” doksan;

                        Olmuşuz… Münafık fırkaya tabi;

                        Ne kadar da sabırlısın… Ya Rabbi…

Son söz: Hiç kimse dengesini bozup; Milli ve Manevi hassasiyete sahip olanların sabrını taşırmasın. Haddini bilsin. LÜTFEN!

            BÜYÜK MAHKEME İLAH-İ HUZURDA OLACAK!.. UNUTMAYALIM!.. Haaa…  

                                                                                   Hamza ESER

                                                                                 (Em. Öğretmen)DRES: İrfanlı Mahallesi Şehit Astsubay                              Osmaniye Eski İl Genel Meclisi Üyesi  

Başçavuş Osman Cantürk Göl Cad. No: 21

                                                Düziçi/ Osmaniye