Osmaniye'de Nöbetçi Noter Uygulaması Başladı

Son Güncelleme : 08 Nisan 2019 12:04
Osmaniye'de Nöbetçi Noter Uygulaması Başladı

Osmaniye'de Nöbetçi Noter Uygulaması Başladı. Osmaniye 1. Noterliği, nöbet hizmeti veren ilk noterler arasında yer aldı.

Noterlerin hafta sonları da hizmet vermesine yönelik uygulama hayata geçirildi. Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliğinin nöbetçi noterlik uygulaması başladı. Osmaniye 1. Noterliği, nöbet hizmeti veren ilk noterler arasında yer aldı.

Osmaniye 1. Noteri Ahmet Bilgen yaptığı açıklamada uygulamanın vatandaşlar arasında hılza yayılmasında basın kuruluşlarının önemini ifade ederek hafta sonu mesainin 09:00’da başlamasına rağmen saat 08:00’de vatandaşların kapıda beklemeye başladıklarını söyledi. Bilgen nöbetçi noter uygulamasına başladıklarını bunun özellikle hafta sonu işlem yapacak vatandaşlara büyük kolaylık sağladığını ifade etti. Özellikle hafta sonları araç alım satımlarının yoğun olduğunu anlatan Osmaniye 1. Noteri Ahmet Bilgen, “Memurlar hafta sonları izinli oluyor.

Noter işlemlerini daha rahat bir şekilde yapıyorlar. Satış işlemleri genelde hafta sonları oluyor. Araba pazarları hafta sonları oluyor. Vatandaşlarımız çok rahat bir şekilde alım satım işlemlerini yapabiliyor. Vatana millete hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Uygulamaya Türkiye Noterler Birliğinin sisteminin hazır olduğu kaydeden Bilgen Uygulamanın ilk günü olması nedeniyle Şoförler ve otomobilciler Odasının hizmet vermemesinden dolayı plaka işlemlerinde sıkıntı yaşandığını kaydetti.

Osmaniye Nöbetçi Noter

Osmaniye 1. Noterliğine işlem yapmak için gelen Sefa Çetin, noterlerin hafta sonu da açık olmasının vatandaşların işlerini kolaylaştıracağını söyledi. Oto galerici Esnafı Ali Türdak ise bunun yerinde bir uygulama olduğunu ifade ederek, “İnsanlar hafta sonları da gelip nöbetçi noterlerde işlemlerini yapabilecek. Noter işlemleri için kimse hafta başını beklemeyecek. İnsanlar hafta içi işlerinden ayrılıp bu işleri yapmak zorunda kalıyordu. Herkes hafta sonu rahatça burada işlemlerini halledebilecek.” diye konuştu.

Etiketler: osmaniye nöbetçi noter,osmaniye hafta sonu nöbetçi noter

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle