Selahattin YAYLAMAZ

11 Mart 2013 20:13
Selahattin YAYLAMAZ

Eğitim Uzmanı & Yazar

1969 yılında Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Osmaniye’de tamamladı. 1990’da Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne devam ediyor.

Yurdun çeşitli yerlerinde 15 yıl öğretmenlik yaptı. 2006 yılında eğitim uzmanı oldu. Daha sonra görevinden istifa etti.

Yine yurdun birçok yerinde kamu kurumlarında ve özel sektörde birçok eğitim projesini başarıyla yürüttü.

2007 yılında Okuma Okulu Eğitim Akademisini kurdu. Bu kapsamda yaptığı; Okuma Zekâsı Eğitimleri ve Aile Eğitimleri büyük rağbet gördü ve görmeye devam etmektedir.

Avrupa Birliği destekli projeler kapsamında gerçekleştirilen eğitimleri, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği’nin yabancı eğitim uzmanlarından Uluslararası düzeyde aldı.

Bir süre İstanbul Kartal Belediyesinde “Öğrenmeyi Öğrenme Projesinde” Eğitim Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

Bir dönem Avrupa Birliği Projeler Koordinatörü olarak bu görevde bulundu. Birçok Radyo ve TV programlarına katıldı, gazetelerde röportaj ve makaleleri yayımlandı.

Birçok ilde, valilikler, millî eğitim müdürlükleri, belediyeler, kamu kurumları, özel şirketler, sivil toplum örgütleri ve özel öğretim kurumlarında seminerler, konferanslar ve eğitimler verdi.

Bir dönem Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde ders okuttu. Millî Eğitim Bakanlığının Hizmet İçi Eğitim Enstitüleri’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

2011 yılında Dünya Hızlı Okuma Rekortmeni Yetiştirdi. Bir ABD vatandaşına ait olan “Dünya Hızlı Okuma Rekorunu” Türkiye’ye taşıdı.

Evli ve üç çocuk babası olan Yaylamaz halen; özel okullara, iş adamlarına ve ailelere danışmanlık yapmaktadır. En çok sevdiği “Öğretmen Eğitimi” konusunu büyük bir önemle ve başarıyla yürütmektedir.

Okuma Okulu ve Aile Okulu bünyesinde İstanbul başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışına yönelik Okuma Zekâsı Eğitimleri (Hızlı Okuma ve Algılama Teknikleri) ve Aile Eğitimlerinin yanı sıra, Öğretmen ve Veli Eğitimi, Aile Danışmanlığı, özel şirketlere İnsan Kaynakları Danışmanlığı çalışmalarına devam etmektedir

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle