Tatbikat İlkokulunda 350 öğrenci yağmur altında ders yapıyor

25 Ekim 2018 14:52
Tatbikat İlkokulunda 350 öğrenci yağmur altında ders yapıyor

Düziçi Tatbikat İlkokul'da 350 öğrenci yağmur altında ders yapıyor.

Toplam 700 öğrencisi olan Tatbikat İlkokulu’nun iki ayrı binadan oluştuğunu birinin idari bina ve dersliklerden diğerinin ahşap binadan ve sadece derslik olarak kullanıldığını belirten Okul Aile Birliği Başkanı İdris Özdemir, “Okulumuzun ahşap bina bölümünde ders gören 350 minik yavrumuz çatıdan yağmur suyu damlaya damlaya ders işliyorlar. Yağmur suları öğrenci sularını ve öğretmen masasının üzerine dökülüyor.

 Sular artık elektrik sayaçlarında da akmaya başlayınca çocukları elektrik çarpacak korkusuyla elektrik ana şartelden kapatıldı ve sınıflar boşaltıldı. Sayaçlardan su akmayıp yağmur altında üç sınıfımız halen ders işliyor. Veliler tedirgin. Öğretmenler tedirgin. Bir çok veli gelip çocuğunu alıp evine götürdü.

Bu okula her yıl bakım onarım yapılıyor. Yapılan bakım onarımlarda bir işe yaramaz oldu. Yeni okul yapılması için 10 milyon lira ayrıldı. Ödenek halen İl Milli Eğitim bütçesinde duruyor ama okul yapımını engelliyorlar. Bu engelleme nereden ise derhal durdurulmalı ve öğrencilerim sağlıksız koşullarda ders işlemelerinin önüne geçilmelidir.

İlgililere sesleniyorum. Engeli kaldırın ve okulun yapımına biran önce başlayın yoksa Milli Eğitim Bakanlığına, sayın Cumhurbaşkanımız kadar çıkarım çektiğimiz bu görüntüleri veririm. Gerisini siz düşünün.” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle