Etkinlikler kapsamında;

14 Temmuz Çarşamba günü saat 17.30 da Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları, STK ve Kamu kurum ve kuruluşların müdürlerinin katılımı ile 15 Temmuz Hatıra Ormanında fidanların bakımı yapıldı.

15 Temmuz Perşembe Saat 12.15’den itibaren Kaymakamlık, Düziçi Belediyesi ve İlçe Müftülüğünün işbirliği ile Hacılar Merkez Camiinde Mevlit okutulup, katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Etkinlikler kapsamında; Saat 13.00 de Atatürk ve Demokrasi Meydanında “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye’nin Demokrasi Zaferi“ konulu Fotoğraf ve Resim sergisi açılışı yapıldı.

Saat 13.30 da Çamiçi Mezarlığı Şehitliğinde şehit kabirleri şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarıyla birlikte ziyaret edilip, kabirlere gül ve karanfil bırakıldı, İlçe Müftülüğünce Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı, şehitlerimiz için dua edildi.

Saat 20.30’dan itibaren Kaymakamlık ve Belediye önünden Atatürk ve Demokrasi Meydanına Sayın Kaymakamımız öncülüğünde halkla beraber “Demokrasi Yürüyüşü” yapıldı.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü akşam programı; saat 20.30’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması, Daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılması, Kaymakamımız Mutlu ALMALI’nın 15 Temmuz Anı Defterini imzalaması ve günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yapması,15 Temmuz Belgeseli ve Kapı Reklam Filmi gösterimi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri” anısına düzenlenen masa tenisi turnuvası ile ilgili video gösterimi ve dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, Demokrasi ve Milli Birlik temalı şiirler okunması, türküler söylenmesi, ilahiler okunması ve 15 Temmuzu 16 Temmuza bağlayan gece saat 00.13’de bütün camilerimizde salalar okunması, saat 00.13’den itibaren demokrasi nöbetinin başlayıp 03.30’da bitmesiyle program sona erdi.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine başta Kaymakamımız Mutlu ALMALI olmak üzere, Düziçi Belediye Başkanı V. Mustafa SAİL, Cumhuriyet Başsavcısı Ali ÇORUM, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Selim Serhan YILDIZ, İlçe Emniyet Müdürü Tuncer YILDIRIM, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Özkan ÇAKMAKCI, , Kamu Kurum Müdürleri, Belde Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Şehit Aileleri, Gaziler, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.