Osmaniyeli iki kız kardeşin hayatı hobi olarak aldıkları  iş dönüşü aldıkları  70 TL’lik aldıkları  2 kilo alçı ve silikon kalıp ile yaptıkları saksının internetten satılması ile hayatlar değişti.
İnternete koydukları ürünlerin satılmasıyla cesaretlenene Deniz ve Filiz Bakırhan 6 ay evlerinde çalışmalarının ardından daha geniş müşteri ağına ulaşmak için iş yeri açtılar.
Osmaniye'de özel bir kurumda öğretmenlik yaparken silikon kalıptan yaptığı alçı saksıyı internet üzerinden satışa sunan Deniz Bakırhan ile Ekonomik daralma nedeniyle işsiz kalan Filiz Bakırhan cesareti kadın girişimcilere örnek olacak başarı hikayesine imza attılar.

İnternet üzerinden sattığı el emeği göz nuru ürünlerden cesaret alarak öğretmenlik mesleğini bırakan Filiz Bakırhan, ablasının da desteği ile hobi olarak başladığı işi daha da büyüterek iş yeri açarak satılan ürünlerin yaklaşık yüzde 70'lik kısmını kendileri üreten iki kardeş şimdilerde gelen siparişlere yetişmek için yoğun mesai  harcıyor.


KÜÇÜK BİR HOBİ MAĞAZASI İLE BAŞLADIĞIMIZ İŞ VE SERÜVENİMİZ BÜYÜK BİR HOBİ MAĞAZASINA DÖNÜŞTÜ


Ailesiyle birlikte yaklaşık 3 yıl önce İstanbul'dan Osmaniye'ye taşınan, özel bir kurumda öğretmenlik görevini sürdürürken hobi olarak aldığı silikon kalıpla işe başladıklarını söyleyen Deniz Bakırhan, "Yaklaşık 3 yıl önce İstanbul'dan Osmaniye'ye taşındık. Taşındıktan hemen sonra ben özel bir kurumda bir buçuk yıl kadar öğretmenlik yaptım.

Daha sonra hobi amaçlı almış olduğum bir silikon kalıbıyla bu işe başladık. Silikon kalıplara taş tozuyla ürünler dökmeye başladık. Daha sonra bunları satışa sunduk. Satışa sunduktan sonra baktık insanların hoşuna gidiyor biz de işimizi büyütmeye karar verdik. Küçük bir hobi mağazası ile başladığımız iş ve serüvenimiz büyük bir hobi mağazasına dönüştü. Ürünlerin yüzde 70'lik oranı bizim elimizden çıkıyor. Silikon kalıplara taş tozu ile kalıplar döküp ardından boyama işlerine kadar bizim elimizden çıkıyor. Dekoratif ürünlerimizi müşterilerimizin evlerinde görmekten mutlu oluyoruz" dedi.


İNTERNET SATIŞINDAN HOBİ MAĞZASINA GİDEN YOLCULUK


İnternete koydukları ürünlerin satılmasıyla cesaretlendiklerini ifade eden Filiz Bakırhan, "Kardeşim bir gün eve bir poşetle geldi. İçinde 2 kilo taş tozu ve silikon kalıp vardı. Abla bunları aldım birlikte saksı kalıbı dökelim hem de bize hobi olur dedi. Sonra çıkarttığımız kalıbı boyadık. Daha sonra satışa sunmak için internete koyduk. Baktık satılıyor bu da bizi cesaretlendirdi. 6 ay gibi bir zaman evden sipariş aldık. Kalıp döktük boyamasını yaptık.

Daha sonra küçük bir hobi mağazası açmaya karar verdik. Hobi mağazamızı açtıktan sonra işlerimizin büyüdüğünü gördük. Büyümeye başladıktan sonra daha büyük bir mağazaya geçmeye karar verdik. Müşterilerimizi mağazamızda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu. Haber Merkezi