Gülsoy, konuşmasında, Osmaniye’nin tarihi geçmişi, ihtişamlı kaleleri, serin yaylaları ve bozulmamış tabiatıyla ülkenin önemli bir medeniyet merkezi olduğunu belirtti.

Tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Cebelibereket’in bereketli toprakları, doğal kaynakları ve kültürel mirasıyla eşsiz bir il olduğunu ifade eden Gülsoy, sahip olduğu doğal güzellikleri ve zengin mutfağıyla önde gelen turizm cazibe merkezlerinden olduğunu hatırlattı.

Osmaniye’nin 24 Ekim 1996 tarihinde, Resmî Gazete ’de yayımlanan kanunla Türkiye Cumhuriyeti’nin 80. ili olarak ilan edildiğini hatırlatan Gülsoy, şunları kaydetti:
Osmaniye'miz, bu süre zarfında üniversitesi, hastaneleri, modern sanayi bölgeleri ve vatandaşlarımıza hizmet sunan kamu binalarıyla dikkat çeken bir gelişim kaydetmiş ve kalkınması devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde altyapıdan sağlığa, tarımdan hayvancılığa, sanayiden orman projelerine ilimizi ve ülkemizi kalkındırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Ekonomik alandaki başarılarıyla ülkemizin ekonomisine büyük katkılarda bulunan Osmaniye’mizin bu başarısında emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Osmaniye’miz, 1. Dünya Savaşı sonrasında Fransız’lar tarafından işgal edilen topraklarını onurlu bir şekilde savunarak şanlı bir direniş göstermiş ve şehitler vermiş bir şehirdir.

Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitler Diyarı Yiğit Osmaniye’mizi Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yatırımlarımızla, hizmetlerimizle daha da ileri taşıma kararlılığımızı yineliyorum


Gülsoy, konuşmasının sonunda, kendisini Milletvekili seçerek Osmaniye’ye hizmet etme imkanını veren hemşerilerine teşekkür etti.