Açılış törenine Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı sanatçı Gülben Ergen, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören anaokulu öğrencileri ve Halk Oyunları Ekibinin gösterisiyle devam etti.
Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, “Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin 11 afet bölgesinde 11 anaokulu projesi kapsamında İlimiz Şehit Tayfun Doğan İlkokulu bahçesine yapmış olduğu 2 derslikli anaokulumuzun açılışına hoş geldiniz” diye başladığı konuşmasının devamında, “2023-2024 eğitim öğretim yılında toplam 54 anaokulumuzda 11 Bin 200 öğrencimizle eğitim öğretim hizmetimiz devam etmektedir. Hayırseverlerimizin eğitim alanına ilgi duyması, yatırım yapması, toplumla kucaklaşma ve sevgi bağı oluşturma vesilesidir. Bu okulun temelinde sevgi ve iyilik düşüncesi var, hayırseverlik bilinci var, dayanışmanın asil ruhu var. Hayırseverlik insan sevgisi temelinde yükselen öyle bir bilinç ki toplumu da yüceltmektedir. Bu vesile ile birçok öğrencimize sıcak bir yuva olacak Anaokulunun yapımını üstlenerek, eğitimi her zaman önceleyen, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin Başkanı Gülben Ergen Hanımefendiye çok teşekkür ederiz. Hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ve eğitimi insana dair yapılacak yatırımların en kıymetlisi olarak gören Dr. Erdinç Yılmaz Beyefendiye de teşekkürü bir borç biliriz” dedi.
Törenin devamında konuşan Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen ise, “Osmaniye bizi çok güzel karşıladınız. Tabi ki devlet büyüklerimiz buradalar ama en çok anne katılımını ben Osmaniye’de yaşadım, en çok anneler ve çocukları burada gördüm ve çok mutlu oldum. Bir şehirde anneler bir okulu sahiplenirlerse oranın sırtı yere gelmez. Sayın Valimden de Osmaniye’nin eğitim alanında ne kadar üstün başarılar, dereceler yakaladığını öğrendim biraz önce, gurur duydum. Bugün 48’inci anaokulumuzu açıp, Milli Eğitim Bakanlığına teslim ediyoruz, sizlere emanet ediyoruz. Bu okulun açılmasında Amerika’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın BTF aracılığıyla bize oluşturduğu bir kumbaranın çok katkısı var, çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Gülben Ergen kendisine çocuklar tarafından hediye edilen Türk Bayrağı ve Atatürk fotoğrafını başının üzerinde taşıyacağını ifade ederek, "Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde elimde Atatürk ve Türk Bayrağıyla ben bu emanete sahip çıkacağım. Anneler, çocuklar, öğretmenler siz de sahip çıkın olur mu?"dedi.
Törende konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün çok güzel ve çok anlamlı bir gün. Bu okulun yapılması Osmaniye’miz adına çok mutlu etti bizi. Gerçekten büyük bir sosyal sorumluluk projesi. Böyle kıymetli bir sanatçımızın buna öncülük etmesinden çok mutlu olduk, çok teşekkür ediyoruz. Bu projede minik kalplerde yer bulacağına, çocuklarımızın geleceğinde çok önemli katkılar sağlayacağına hiç şüphemiz yok. Bu okulun İlimize kazandırılmasında öncülük eden Gülben Hanımefendiye bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Şehitler Diyarı Osmaniye’mize yapacağınız her katkı anlam bulacaktır, değer bulacaktır. BTF’e de yapmış olduğu katkılar nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz. Çocuklar gülerse dünya güler, buna inanıyoruz. Çocuklarımız inşallah hep gülsünler. Okulumuz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, konuşmasının ardından Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen’e teşekkür plaketi takdim etti.
Açılış konuşmaları ve plaket takdiminin ardından Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen ve protokol mensupları anaokulunun açılışını öğrencilerle birlikte yaptılar.