Bahçe Ziraat Odası Başkanı  Fatma Şahin   Kaman Köyünde 15 yıl muhtarlık yapan Ahmet Bali ve eşi HaliseBali’yi ziyaret  etti.

Başkan Şahin çalışmak ve üretmek konusunda bir çok insana örnek olan ve  yaşlarına rağmen  tarımsal faaliyetlerini devam ettirdiklerinden dolayı  Bali ailesine teşekkür etti.

Köyde Muhtalık yapan Ali Bali ve Ailesini evinde ziyaret  eden Şahin Kaman köyünde Muhtar Bali'nin  de sık sık gündeme getirdiği tarım arazilerine ulaşım yollarının sorunları ve bakımı konusunda istişare ettiler.

Ziyaret sonrası Kaman köyüne ait eski  köy evleri inceleyen Fatma Şahin yapıların korunmasının önemine dikkat çekerek “ Kim bilir o evlerde mutlu ya da hüzünlü ne günler yaşandı. Kim bilir kaç beşik “tıngır mıngır” sallandı. Kaç genç kız telli duvaklı yeni yaşamına yol aldı. Kaç delikanlı baba ocağını tüttürmeye devam etti… Aslında zor olsa da kaç nesil bir arada beraber yaşadı. Kaç tabut kapı önünden helallik dilenerek ebedî yolculuğa çıktı. Evin büyüğü dedenin yeri belli, onun bir ağırlığı var, aslında herkesin yeri belli…Eski evler kendi içinde bir tarih barındırır” şeklinde konuştu.

Bahçe Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Şahin, Bila ailesi Kaman köyü halkına teşekkür etti.  Resul Özdil