Cihangir, mesajında, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden birinin de sağlık hizmetlerinde ulaşılan nokta olduğunu belirtti.

Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dünyada, hayatın her alanında olduğu gibi sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler ve ilerlemeler kaydedildiğini ifade eden Cihangir, şunları kaydetti:
“Gururla ifade etmeliyiz ki günümüzde sağlık hizmetlerinde ulaştığımız düzey fevkaladedir ancak hiçbir zaman da yeterli görülmemelidir. Ülkemizdeki sağlık teknoloji ve hizmetlerinin bugün birçok Avrupa ülkesine kıyasla çok iyi durumda olmasının başlıca nedeni çok iyi yetişmiş bir o kadar da fedakar hekimlerimizin olmasıdır. Tüm hekimlerimiz ve sağlık personelimizin insanlığa daha kaliteli bir yaşam sunabilmek amacıyla gerekli özveri ve duyarlılığı göstererek hizmetlerine devam edeceklerine inanç ve güvenimiz tamdır.”

Cihangir, hekimliğin dünyanın en kutsal ve en zorlu mesleği olduğunu, bu kutsal mesleğin bir sembolü olan beyaz önlüğün de bir üniforma değil, aslında bir sorumluluk olduğunu vurguladı.

Tıp dünyasının koronavirüs salgınında büyük bir sınav verdiğini anımsatan Cihangir, “Son bir yılda dünyayı saran koronavirüs salgınıyla en büyük mücadeleyi sağlık dünyası veriyor. Bu mücadelede çok sayıda da sağlık çalışanı can verdi. Onların haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Sağlık camiası bu mücadeleyi verirken bizlerde belirlenen maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak durumundayız. Bu duygu ve düşüncelerle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

CGC Basın