CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel, Osmaniye İl Başkanlığını ziyaret ederek partililere hitap etti. Parti binasında İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşçü, Milletvekili Dr. Asu Kaya ve partililerce karşılanan Özel, burada partililere seslendi. Genel Başkanlık seçimi için kendisine 43 il başkanının destek verdiğini ifade eden Özel, burada önemli olanın kongre sonucunda 81 il başkanıyla birlikte çıkabilmek olduğunu söyledi.

Özel'in CHP İktidarı İçin Vurguları

CHP İktidarı için yola çıktığını ifade eden Özel, şunları kaydetti: "Biz, bir daha yenilmek istemeyenler, biz bu parti bir daha muhalefette kalmasın isteyenler, ikinci parti olmasın isteyenler, bu parti gelişsin, güçlensin, bir daha seçim akşamları şu partinin ışıkları erken sönmesin, bu partide kadınlar üzüntü çekmesin, tülbentlerini sirkeli suya basıp başlarına dolamasınlar, seçim akşamları o tülbentle halay çeksinler, isteriz. Bunun için bir yola çıktık. Ancak yolumuz ne Sayın Genel Başkanımıza haksızlık, vefasızlık yapan bir yoldur, ne de bu baba ocağında kavga çıkaran, tartışma yaratan, ortalığı dağıtan, yakan, yıkan bir söylem, bizim söylemimiz değildir. Çünkü buradan Osmaniye'den, tüm Türkiye'ye seslenmek isterim ki; 4'ünde genel başkan seçeceğiz, 5'inde partiyi yöneten kadroları seçeceğiz. 6'sı sabah bir fire vermeden, bir evladımızı, neferimizi, üyemizi kaybetmeden, kimseyi üzmeden, el ele, omuz omuza hep birlikte iktidara yürümeye başlayacağız."

Morale İhtiyaç Duyulan Bir Dönem

Partinin büyük bir umutsuzluk, büyük bir kırgınlık, büyük bir küskünlük içinde olduğunu söyleyen Özel, "Bu konuda bir morale ihtiyaç olduğunu görüyoruz, biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde 40'ın üzerinde il başkanımızla birlikte yaptığımız değerlendirmede şunu söyledim; bugün bize destek veren 43 il başkanı var, yarın 45 olur, 46 olur. Kurultay salonuna tut ki 43 il başkanıyla girdik marifet değil, marifet oradan 81 il başkanıyla birlikte çıkabilmek. 100 oy alamazlar diyen gençler, 100 oy alamaz dedikleri değişim hareketi, 100 oy alamazlar diye televizyonlarda küçük görülen genç, dinamik, inançlı kadroların bugün seçimi almak üzere olduğu konuşuluyor. Bu heyecan, bu gayret, bu umut, bize ait değildir. Bu umut ve bu gayret, sizin gözlerinizdedir, sizin yüreklerinizdedir, Cumhuriyet Halk Partililerdedir" diye konuştu.

CHP'nin Geleceği ve Değişim

Özgür Özel, daha sonra parti binasında partililerle basına kapalı görüşme gerçekleştirdi. Bu ziyaret, CHP'nin geleceğine dair umutları ve değişimin önemini vurgulayan bir adım olarak öne çıkıyor. Özel'in ifadeleri, parti içi birlik ve dayanışma mesajlarıyla dolu, seçim öncesi moral bulma çabasını yansıtıyor.