Ziyarette Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Türkmen Belediye Başkanı Veli Fidan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı ve İl Genel Meclisi Üyeleri de yer aldı.

Ziyaret sırasında Yayla sakinlerinden Mehmet Asıltürk Dışbudak Yaylası hakkında bilgi vererek “Burada 75 hane bulunmakta, 50’si Ceyhan İlçesi Sarımazı Mahallesinden, 25’i Toprakkale İlçesi Türkmen Beldesindendir. Burası 1350 rakımlı, çevresi meşe, gürgen ve çam ormanlarıyla çevrili bir yerleşim alanıdır” dedi.

Yayla sakinleri tarafından dile getirilen sorun ve talepleri dinleyen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Yaylamızın doğası gerçekten harika. Burada suyun olmaması hakikaten üzücü. Gelirken de baktım, vadi boyunca su akmıyor, çok az yerde su var. Depremden dolayı da su azalmış.

Onun üzerine hem Devlet Su İşleri hem de Özel İdaremiz çalışacak. Mutlaka su ihtiyacınızın karşılanması için elimizden geleni yapacağız. Bugün sizleri ziyaret etmekten çok mutluyum. İyi ki varsınız.

Sorunlarınızın çözümü için her zaman yanınızdayız, çözmek için de elimizden geleni yapıyoruz. Depremde çoğu köyümüzde, yaylalığımızda su kayboldu. En büyük sıkıntımız bu” dedi.
Yayla sakinleri, Vali Dr. Erdinç Yılmaz'a kendilerini ziyaret ettiği için teşekkür ettiler. Osmaniye Valiliği