Sağlık Bakanlığının öncülüğünde Türk Mühendisler tarafından üretilen  Biosis marka  20 adet Ventilatör (Solunum Cihazı) Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Osmaniye Devlet Hastanesine teslim edildi.

Desteklerinden dolayına  Sağlık Bakanlığı olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden   İl Sağlık Müdürü  Dr.Hasan Öznavruz “Koronavirüs pandemisi başladığı günden bu yana tüm sağlık tesislerimizde her türlü ekipman desteği sağlanması için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.  Ventilatör (Solunum Cihazı); Alınan havayı akciğerlerin içine ve dışına taşıyarak, fiziksel olarak nefes alamayan veya yetersiz nefes alan bir hastaya nefes vermek için mekanik ventilasyon sağlayan bir makinedir.

 Pandemi döneminin başladığı günden bu yana Ülkemiz adına başarılı çalışmalar  sonucunda en çok ihtiyaç duyduğumuz Ventilatör  (Solunum Cihazı)  daha önce ithal edilir iken şimdi Ülkemizdeki  Yerli Firmalar tarafından üretilerek hizmete sunulmaktadır.

 Osmaniye Devlet Hastanesine teslim edilen 20 adet Biosis Marka  Ventilatör (Solunum Cihazı) hızlı bir şekilde Yoğun bakımlara kurulumu yapılarak hastalarımızın tedavisinde kullanılmaya başlayacaktır.  Desteklerinden dolayı başta Sağlık Bakanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. 

Resul Özdil