Durmuşoğlu mesajında “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve Bakanlığımızın değerli bürokratlarıyla yapmış olduğumuz uzun görüşmeler sayesinde 21 Kasım 2020 tarih ve 31311 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan tebliğ’e, kanatlı yetiştiriciliğine yönelik yeni tesislerin yapımı, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, faal olan mevcut tesislerin kapasite artırımı ile teknoloji yenileme veya modernizasyonu, maddesinin eklendiği müjdesini vermek istiyorum, Osmaniyemize ve Ülkemize hayırlı olsun.

Yüzde 50 hibe desteğiyle hayata geçirilen bu projenin aynı zamanda müreffeh geleceğimizi ören birer tuğla taşı olarak görüyorum. Kırsala yapılan yatırımın aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine yapılan bir yatırımdır. AK Parti hükümetleri döneminde köklü ve süreklilik arz eden bir kırsal kalkınma programı uygulanmaya başlanmıştır.

Çiftçimize, vatandaşımıza, üreticimize bugüne kadar ne söz verdiysek, Allah'ın izniyle sözlerimizi hep yerine getirenlerden olduk. Başkaları gibi hayal vaat etmiyoruz, hayal satmıyoruz, hayal tacirliği yapmadık, yapmıyoruz. Söylediğimiz gerçek, bugüne kadar yaptıklarımız da zaten bunu gösteriyor. 

Bu desteklerin, bu projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri can-ı gönülden tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde Türkiye bu tür gayretlerle diğer alanlarla birlikte tarım ve hayvancılıkta da 2023 hedeflerine ulaşacaktır diyor, tekrardan yayınlanan tebliğin Osmaniyemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Resul Özdil