Kaymakam  Mutlu Almalı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ulvi Anıt'ın Atatürk Anıtına Çelenk sunması ile başlayan törenler, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ile devam etti.
Törenlere Kurum amirleri yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Çillem, Mhp İlçe Başkanı Mehmet Fatih Mart, Ülkü Ocakları Başkanı Kemalettin Geçit ve diğer yetkililer katıldı.
Turuncu Tv'ye açıklama yapan İlçe Başkanı Çillem; "Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıl dönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın aziz topraklarını canları pahasına savunan ve asil milletimizin küllerinden yeniden doğmasını sağlayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum" dedi.
Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Kemalettin Geçit ise "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ya İstiklal, Ya Ölüm' hedefiyle manda ve himayeye karşı duran Türk Milletinin en büyük kazanımı olan Cumhuriyetimizin 97. yılını kutlamanın onuru, gururu ve heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" şeklinde konuştu.