Düziçi ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce evlerine çıkan yolun beton duvarla kapatılması sonucu mağdur olan aileler yardım bekliyor.

Kendi evlerine gidebilmek için komşunun bahçesinden geçmek zorunda kaldıklarını ifade eden aile, evlerine çıkan yolun geri açılması için yetkililere seslendi.
Düziçi ilçesi Çamiçi Mahallesi'nde yaklaşık 2 yıl önce ana yol üzerinde çalışma yapıldı. Çalışmalar kapsamında 3 evin yolu beton duvarlarla kapatıldı. Yolun kapatılmasının ardından aile, komşunun bahçesini kullanmaya başladı.

Kendi evlerine gidip gelebilmek için komşu evin bahçesini kullanan oradan da evlerinin damına geçip merdivenle evlerine ulaşan aileler mağdur olduklarını ifade ederek yolun tekrardan açılması için yetkililerden yardım istedi. Kapatılan yollarının tekrardan açılmasını isteyen Zeynep Gökçe, "Evimin yolu olmadığı için zor durumdayım. Buna bir çözüm bulunmasını rica 1991 yılından beri buradayız. Evimize direkt yol çıkıyordu şimdi beton duvarlarla yolumuz kapandı.

Yolumuzun tekrardan açılmasını istiyorum. Daha önce yolumuz hemen yol kenarından çıkıyordu. 3 aile şu an çok mağdur durumdayız. Yolumuz kapalı ne yapacağımızı bilmiyoruz. Saman dolu çuvalları falan yol olmadığı için ikinci kattan aşağıya atıyoruz. Yan taraftaki komşunun bahçesinden inip çıkıyorum. Yolumuzun açılmasını istiyorum" diye konuştu.

Evlerine gidip gelmek için komşunun bahçesini kullandıklarını söyleyen Ayşe Kum ise, "3 tane evimiz var sorunumuz yolsuzluk. Yol yok. 3 ev böyle rezil durumdayız. Hapisiz. Yol istiyoruz. Aşağı taraf beton duvarlarla kapalı yukarıya da su kanalı açtılar orası da kapalı rezil durumdayız. Evimize gidip gelmek için komşunun arazisini kullanıyoruz. O da izin vermese gidip gelemeyeceğiz" dedi.

Haber Merkezi