Düziçi ilçesi,Karcaoğlan İlkokulu 1/A sınıfı öğretmeni Fatma Kanarya “Eğlenerek Okuyor ve Yazıyorum (I Read And Write With Fun)” adlı Uluslararası eTwinning projesinde kurucu olarak yer aldı.

Karacaoğlan İlkokulu öğrencileri, Uluslararası projede Türkiye başta olmak üzere Azerbaycan, Romanya, İspanya, Estonya, Fransa, Polonya, Ürdün ve Almanya olmak üzere 9 ülkeden okulların yer aldığı projede yer alarak önemli bir başarıya imza attılar. 18 ortaklı bu uluslararası projede, öğrenciler zorlu bir süreç olan okuma-yazma dönemini, eğlenceli hale getirerek, onları sıkmadan, eğlendirerek, oyunlarla okuyup yazmalarına katkıda bulunmak bu projedeki asıl amaçlandı. Öğrenciler ayrıca, bu süreçte kolay ulaşılabilir materyaller yaparak öğrenmeye eğlence katma fırsatını bizzat yaşamalarını sağlamak ve ailesiyle birlikte sosyal ilişkilerini güçlendirmeyi, birlikte eğlenerek okuma, yazma çalışmalarını keyifli hale getirmeyi amaç edindiler.

Bu proje ile öğrenciler bu sıkıntılı dönemde kolayca hazırlanabilen materyaller ile okuma yazma sürecini eğlenceli hale getirdiler. Proje dahilinde kurucu Öznur Başıbüyük ve Fatma Kanarya rehberliğinde Uludağ Üniversitesinden Eğitim Bilimleri Temel Eğitim Bölümü Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Hülya Kartal “Mini Mini Birlerle Okuma Yolculuğu” konulu, Bir Tutam Öğretmen Blogerı Behiye Varol ile “Materyallerle Somutlaştırarak Öğrenme” konulu ve “Eğitimci-Yazar Hüseyin Toy” ile bilim ve kitap konulu velilerinde dahil olduğu seminerler gerçekleştirildi.

Haber:Ali Önal