Osmaniye İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, asrın felaketinin yaşandığı günden bu yana sahada olduklarını belirterek İl Özel İdaresinin arama kurtarma faaliyetlerinde ve sonrasında yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Osmaniye İl Özel İdaresi de tüm ekip, araç ve ekipmanlarıyla sahaya indi.
İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, depremin ilk anlarında kriz masasında başlayan çalışmaların arama kurtarma, ihtiyaç temini ve enkaz kaldırma olarak devam ettiğini belirterek koordineli bir şekilde çalışma yapıldığını söyledi.
Gizlice; “Asrın felaketinin üzerinden 25 gün geçti. Depremin ilk gününden beri şahsım başta olmak üzere tüm özel idare ekibimiz, araçlarımız ve ekipmanlarımız ile sahadayız. Yaşadığımız acılar ve yaptığımız çalışmaların yoğunluğundan dolayı sosyal medya paylaşımlarıma ara vermiştim. Depremin ilk dakikalarında kriz merkezinde başlayan çalışmalarımız arama kurtarma, ihtiyaçların temini, enkaz kaldırma olarak devam etmekte. Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen, büyük yıkım ve kayıplara neden olan deprem sonrası devletimizin her kademesi ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı ilk dakikalardan itibaren aralıksız olarak sürdürüyoruz. İdaremize ait 118 araç, iş makinası ve 150 personelimizle ilk dakikalardan itibaren memleketimizin yaralarını sarmaya gayret ediyoruz. Rabbim Daha büyük felaketlerden korusun. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bundan önceki afetlerde olduğu gibi bunda da Devletimizin gücü, milletimizin asil dayanışma ve yardımlaşma ruhu ile bu sıkıntıların altından da Devlet ve Millet olarak hep birlikte kalkacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.
İl Özel İdaresi