Adalet ve Kalkınma Partisi Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, şehre yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Kaya, bugüne kadar yapılan çalışmaları ve yapılması planlanan projeler hakkında önemli açıklamalar yaptı.
Sosyal medya üzerinden; Radyo 80, Kanal 80 ve Düziçi Sabır Gazetesi Facebook hesapları üzerinden canlı yayında Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Radyo 80 Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Tozluklu’nun sorularını yanıtlayan AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Osmaniye’ye yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.
Kaya, Yüz Yüze Yüz Gün programı kapsamında tüm parti teşkilatları olarak sahada olduklarını belirtti. Milletvekili Kaya şunları söyledi; “Meclis çalışmalarımıza ara verdiğimiz günden bu yana yüz yüze yüz gün programı gerçekleştiriyoruz. Biz de yüz yüze yüz gün, gönül gönül’e tüm hemşerilerimizle buluşma adına il teşkilatımız bir program yapıyor. Tüm vekillerimizle Osmaniye’de bakanlarımızı ilimize misafir ediyoruz. Kadın kolları teşkilatımız, gençlik kolları teşkilatımız tüm teşkilat üyelerimizle beraber bizler de milletvekilleri olarak tüm ilçelerimizi, beldelerimizi, yaylalarımızı, köylerimizi dolaşıyoruz. Meclis’in açılacağı tarihe kadar bizler sahadayız. Hemşerilerimizle beraber olmaya devam edeceğiz. bu program çerçevesinde iki milletvekili olarak bizler, il teşkilatımız, ilçe başkanımız bir gün Kadirli'de programımız oluyorsa bir gün Düziçi'ndeyiz. Birimiz bir gün Bahçedeyse diğer vekilimiz Toprakkale'de hafta sonları yayla programlarıyla milletimizle beraber olmaya devam ediyoruz” dedi.
Cumhuriyet tarihinde Osmaniye’ye yapılan en büyük yatırım olan 600 yataklı Osmaniye Devlet Hastanesinin iki aya kadar hizmete açılacağını söyleyen AK Parti Osmaniye Milletvekili Kaya; “Bugün itibariyle fiziki olarak yüzde yüzü tamamlandı hastanemizin. İnşallah ilerleyen süreçlerde de halkımızın hizmetine sunacağız. Aynı zamanda Sağlık Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde burayı araştırma hastanesi olarak hizmete açacağız. Yani Osmaniyeli hemşehrilerimiz Profesör, Doçent seviyesindeki hocalara muayene olacak. Allah gerek etmesin. Ama gerek olduğunda da çok daha donanımlı hocalarımız tarafından muayene olabilecekler. Sadece Osmaniye mi? Değil. Aynı zamanda Düziçi ilçesine yüz elli yataklı devlet hastanemiz yüzde yetmiş seviyesinde inşaatı bitti ve inşallah orayı da tüm Osmaniyeli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Düziçi'ne yapılıyor. Bahçe Devlet Hastanemiz elli yataklı, orada yüzde elli seviyesinde bitti. Inşallah orası da çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Toprakkale, Entegre Devlet Hastanemiz tamamlandı ve Toprakkaleli hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu. Sumbas Devlet Hastane'mizin inşaatı devam ediyor. İnşallah en kısa sürede de orayı bitireceğiz. Hasanbeyli ilçemiz kalıyor. Hasanbeyli ilçemiz için de Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Oranında şu anda proje çalışmaları yapılıyor ama müjdesini verebilirsiniz. Hasanbeyli'ye de devlet hastanemizi kazandıracağız dedi. Biz de bunu hemşehrilerimizle paylaştık. İnşallah orayı da tamamlayacağız. Daha sonra da Kadirli'nin ek yüz yataklı devlet hastanesi projesi yapılacak. Oraya bir de yirmi ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezi düşünülüyor bunun içinde. Onu da inşallah hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz bütün hizmetler az önce siz de söylediniz. Cumhur İttifakı olarak meclisimizden çıkarttığımız yasalar ve şu son dönemde değerli hemşehrimiz Devlet Bahçeli Bey'in de Sayın Cumhurbaşkanımızı desteklemesiyle birlikte ülkemize kazandırılan hizmetlerdir” ifadelerini kullandı.
Sağlık hizmetlerinin yanı sıra spor tesisi alanında da hizmetlerin yapıldığını ifade eden Kaya; “Halı saha yapıyoruz. Sadece Hasanbeyli için konuşuyorum. Osmaniye merkeze zaten olimpik yüzme havuzumuzdan, atletizm pistine, yürüyüş alanlarına, halı sahasına Birçok hizmeti beraberinde getiriyoruz. Kadirli Atletizm Pistinin ihalesi yapıldı. Çalışmaları devam ediyor. Inşallah bitecek. Osmaniye genelinde yapılan hizmetler sadece Düziçi Ellek be belediyemize, mesela çok güzel bir çalışma. Millet bahçesini yaptık. Onun yanına kapalı spor salonunu da gerçekleştireceğiz. Dedik ki bu kompleksin yanına, o Hasanbeyli'ye yaptığımız gibi bir yüzme havuzu yakışır. Belediye başkanımızla geçtiğimiz haftalarda Ankara'ya gitmiştik. Onu da aldık. Yani gençlerimizin her zaman yanındayız. Yine bir sporcu fabrikası yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz. Yüzde yüzü tamamlandı. Içerisin de birçok kompleksin bulunduğu, gençlerimizin çok iyi hizmet alabileceği Her ilde olmayan bir yatırım” diyerek açıklamasını noktaladı.
Haber Merkezi