Reflektif yelekler; trafikte motosiklet, bisiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin daha görünür olmasını sağlıyor.
Türkmen Belediyesi önünde düzenlenen programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Toprakkale Kaymakamı Ali İhsan Selimoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak ve Türkmen Belediye Başkanı Veli Fidan katıldı.
Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Toprakkale ilçesine bağlı Türkmen Beldesinde “Görünür Ol Hayatta Kal” sloganıyla 100 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsüne, reflektif yelek dağıtımı yapıldı.
Motosiklet, bisiklet, elektrikli bisiklet, elektrikli skuter, motorlu bisiklet sürücüleri için gece seyahatlerinde görünürlüklerini sağlayabilmek için reflektif yelek giymenin artık bir zorunluluk olduğunu halka duyurmak, toplumsal farkındalığı artırmak ve kazalarının önüne geçebilmek amacıyla düzenlenen programda, sürücülere Karayolu Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler hakkında bilgi verilerek, özellikle gece saatlerinde sürücülerin trafikte daha fazla görünür olabilmeleri için reflektif yelek giymelerinin kazaları ve can kayıplarını azaltmada önemli rolü olduğu anlatıldı.
Programın devamında sürücülere reflektif yelekleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları tarafından dağıtıldı. Trafik kurallarına hassasiyetle uyulmasının kazaları azaltmada önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz, tüm sürücülerimize kazasız günler diledi.
Osmaniye Valiliği