Ticaret ve Sanayi Odası salonunda düzenlenen toplantıya, Osmaniye Belediye Başkanı Hulisi Akkuş, CHP İl Başkanı Mehmet Döğüşçü, MHP Merkez İlçe Başkanı Bilal Çenet, BBP İl Başkanı Mehmet Tamer Taşdelen, Futbol İl Temsilcisi Harun Uygun, Osmaniyespor FK Başkanı Bülent Çenet, Amatör Spor Kulüplerinin Yöneticileri ve çok sayıda futbol adamı katıldı.
Toplantıda konuşan Futbol İl Temsilcisi Harun Uygun, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ve Osmaniye’den de 1000’den fazla insanın yaşamını kaybettiği depremlerde Adem Hurma ve ailesinin de hayatını kaybettiğini hatırlattı.
Adem Hurma'nın Osmaniye'de amatör futbolun önemli isimlerinden biri olduğunu kaydeden Uygun, "Adem Hurma'nın adı Osmaniye 1. Amatör Ligi'nde yaşayacak. Bu sezonki ligimizi Adem Hurma Amatör Ligi olarak oynayacağız" dedi. Adem Hurma'nın kardeşi Hacı Hurma ise kardeşinin adını yaşattıkları için herkese teşekkür ederek, "Adem Hurma, benim için sadece bir abi değil, bir baba, bir arkadaş. Rahmetli abim Osmaniye'de futbolun gelişmesi için çok çalıştı. Onun adını yaşatarak, onun emeklerinin boşa gitmediğini göstereceğiz" dedi.
Toplantı, Adem Hurma ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Kur'an-ı Kerim okunması ve yapılan duanın ardından sona erdi.
Adem Hurma kimdir?
1961 yılında Osmaniye’de doğan Adem Hurma, kariyerine 1991 yılında Osmaniyespor’da antrenör olarak başladı. Osmaniyespor’da şampiyonluklar yaşayan Adem Hoca daha sonra Şırnak ve TPAO Batman Spor gibi takımları çalıştırdı. Amatör ligde yer alan takımlardan Önderspor, Toprakkale Gençler Birliği ve Düziçispor Futbol Kulüpleriyle de çalışan Hurma, oyun taktiği olarak kendine Alman Teknik Adam Christoph Daum’u örnek alması nedeniyle “Daum Adem” olarak biliniyordu.

Haber Merkezi