OKÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından kamu ve özel sektöre yönelik olarak mühendislik, teknoloji ve yönetim bilgisi ile ilgili teknik ve becerileri kazandırmaya yönelik bir lisansüstü eğitimi olan Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programının (2. Öğretim) açılması teklifi YÖK tarafından kabul edildi.

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’a teşekkür eden ve konuya ilişkin açıklamada bulunan OKÜ Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe şunları söyledi, “Bu kapsamda aktif olarak çalışan veya çalışma arzusunda olan lisans mezunu kişilere ileri teknoloji sanayi kuruluşlarında ürün ve süreç tasarımı, Ar-Ge ve inovasyon, girişimcilik ve yönetme konularında liderlik ve yöneticilik rollerini üstlenebilecek vasıflar kazandırmayı amaçladık.”

Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programının OKÜ için hayırlı olmasını dileyen Rektör Uzun ise yaptığı konuşmasında “Bu program insanlarımızı, Liderlik, Ar-Ge, Girişimcilik, Yöneticilik, Yapay Zekâ, Yapay Sinir Ağları, Veri Madenciliği, Kalite Yönetim Sistemleri, Ölçme Tekniği, İnsan kaynakları Yönetimi, Üretim Planlama, MATLAB, Yalın Üretim Teknikleri, Karar Verme Teknikleri, İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında kendilerini profesyonel yaşama hazırlamalarını sağlayacak.” ifadelerine yer verdi. OKÜ