Şehitlerin kabirlerini ziyaret öncesinde Zafer Camisi İmam Hatibi Mahmut Durmuş tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra İl Müftüsü Ali Çakmak şehitlerimiz için dua etti. Yapılan duanın ardından, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek, karanfil bıraktılar.

Ziyaret sırasında şehitlerimizin yakınları ile bayramlaşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Şehitlerimizin mekânları cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve vefat etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve ailelerinin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Şehitlik ziyaretinde Vali Yılmaz’ın yanı sıra Osmaniye AK Parti Milletvekili İsmail Kaya, 25. ve 26. Dönem MHP Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Müftüsü Ali Çakmak, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Durmuş Öksüz ile Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahmut Kaplan, şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve aileleri yer aldı.

Osmaniye Valiliği