Rektörlük makamında gerçekleşen törende, üniversite adına imzayı Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun atarken, Osmaniye Teknokent Teknoloji Geliştirme A.Ş. adına ise Genel Müdür Musa Gönül imza attı.

OKÜ Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü ve aynı zamanda OKÜ TTO Sorumlusu Prof. Dr. Ertaç Hürdoğan’ın da hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Rektör Uzun, iki taraf arasında gerçekleştirilecek ortak proje başvuruları, tekno girişimcilik, uzman havuzu ortak kullanımı, üniversite-sanayi iş birliği, fikri sinai mülkiyet hakları ve şirket kurma konularında ortak çalışmaların her iki taraf için faydalı olacağı kanaatinde olduğunu belirtti.

İmzalanan protokolün bir çıktısı olarak beraber yapılabilecek proje pazarı, sergi, fuar gibi etkinliklerin taraflar yanında topluma da önemli katkılar sağlayacağına dikkat çeken Uzun, iş birliğinin üniversite, Osmaniye Teknokent Teknoloji Geliştirme A.Ş. ve ülkemizin sanayi gelişimine katkı sağlamasını umduklarını ifade etti.

İş birliği protokolü kapsamında üniversite bünyesinde kurulu olan Teknoloji Transfer Ofisi Birimi ile yönetici şirket arasında ortak faaliyetler ve etkinlikler ile kurumsal yetkinliklerin artması amaçlanıyor. Ayrıca, üniversite-sanayi iş birliğine dayalı proje faaliyetleri, destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler, eşleştirme, fikri sinai mülkiyet hakları yönetimi ve lisanslama hizmetleri, girişimcilik ve şirketleşme konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak gibi hizmetler de sunulacak.

Resul Özdil