Bakan Kirişçi, kentte ilk ziyaretini Osmaniye Valiliğine gerçekleştirdi.
Adana’dan karayoluyla Osmaniye’ye gelen Bakan Kirişçi’yi Osmaniye Valiliğinde, Vali Dr. Erdinç Yılmaz, AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, AK Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri karşıladı.
Valilik Şeref Defteri'nin imzalanmasının ardından valilik makamına geçen Bakan Vahit Kirişçi, basına kapalı olarak bir süre Vali Erdinç Yılmaz ve diğer protokol mensuplarıyla görüştü.
Vali Yılmaz’dan kentteki yatırım projeleri hakkında bilgi alan Kirişçi, ardından MHP ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Ardından kent merkezinde bulunan Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyonu’nu ziyaret eden Bakan Kirişçi, üyelerle bir araya gelerek sohbet etti.
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, kent merkezindeki ziyaretlerinin ardından Düziçi ilçesine bağlı Gümüş köyüne giderek, Pençe-Kilit operasyonunda arama tarama faaliyeti sırasında bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı taciz ateşinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Sinan İnak’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Bakan Kirişçi kentte son olarak Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ), Tarım Sektör Temsilcileri ile bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi. Ümit KAHRAMAN