Arıcılık ve Meyve Ağaçlarında Aşılama Kursiyerlerine Kurs Bitirme Belgeleri Verildi

01 Ekim 2019 10:43
Arıcılık ve Meyve Ağaçlarında Aşılama Kursiyerlerine Kurs Bitirme Belgeleri Verildi

Arıcılık kursu ve Meyve Ağaçlarında Aşılama kursu açılmıştı. Bu kurslarda başarılı olan kursiyerlere 'Kurs Bitirme Belgeleri' teslim edildi.

Meyve ağaçlarında aşılama kursu 88 saat (11 gün) olup 23 kişi katılmıştır. İl Müdürü İbrahim SAĞLAM belge dağıtım töreninde Meyve Ağaçlarında Aşılama kursuna katılan kursiyerlerimizde öğrendikleri bilgileri uygulamalarını istemiş ve aşılama hakkında bazı bilgiler vermiştir.

Arıcılık kursu 72 saat (9 gün) devam etmiş ve kursumuza 26 kişi katılmıştır. Kursumuza katılan çiftçilerimiz İl Müdürlüğü ve kursta görevli olan personellere teşekkür etmiş ve memnuniyetini dile getirmiştir.

İl Müdürü İbrahim SAĞLAM, İşkur ve Halk Eğitim Merkezi işbirlikleri ile Değirmenocağı köyünde "Çiçekleri Gösterişli İç Mekan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği" kursunun başladığını ve 192 saat (24 gün) devam edeceği bilgisini vermiştir.

İl Müdürü İbrahim SAĞLAM; çiftçi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyulan alanlarda kurs açmaya, çiftçilerin ve tarıma meraklı kişilerin bilgi ve tecrübelerini artırmak için çabaların devam edeceğini söyledi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle