Düziçi'nde Nevruz Bayramı Kutlandı

Son Güncelleme : 22 Mart 2019 22:03
Düziçi'nde Nevruz Bayramı Kutlandı

Düziçi'nde, nevruz dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Düziçi'nde, nevruz dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Karacaoğlan Ortaokulunda 21 Mart 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen etkinliğe katılan Kaymakam Mutlu ALMALI, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali DURMAZ, İlçe Jandarma Komutanı Serkan ESEN, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mustafa GÖK, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner ÇERÇİ, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İsmail POYRAZ, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler, örste demir döverek, yakılan Nevruz Bayramı ateşinin üzerinden atladı.

Ok atma gösterisinde yarışmaya katılanlara Kaymakam MUTLU Almalı ödül verdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Nevruz Bayramının önemini anlatan konuşma ile devam etti. Öğrencilerin şiir okuması, mani atışması, okul korosunun seslendirdiği şarkı ve türkülerin ardından Nevruz ateşi yakıldı, demir dövme etkinliği gerçekleştirildi. 

ALMALI, etkinlikte yaptığı konuşmada, nevruz bayramının dünyada kutlanan en eski ve en köklü bayramlardan biri olduğunu, birleştirici ve kaynaştırıcı özelliği bulunduğunu söyledi. Nevruz'un yeni bir başlangıç, tabiatla beraber insanın canlanmasına işaret olduğunu aktaran ALMALI, "Nevruz bayramı karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün, kardeşçe ve barış içinde bir arada yaşama arzusunun, dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu bir gündür. Nevruz, bütün bu güzel duyguların yanında, yeni ve umut dolu günleri, baharı, bolluk ve bereketi müjdelemektedir. Nevruz bayramı ile önümüzdeki yıl, ülkemize milletimize ve insanlığa bolluk, bereket getirsin." diye konuştu. Ersin Şimşek

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle