ELEKTRİKLİ BİSİKLETLERE PLAKA ZORUNLULUĞU

ELEKTRİKLİ BİSİKLETLERE PLAKA ZORUNLULUĞU

Elektrikli bisiklet-motor türü araçların 250w ve üzeri elektrik motoru ile hareket eden araçlar ruhsatlandırılacak ve plaka takacak.11.11.2016 21:09
Düziçi ilçe emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, elektrikli motosiklet sürücülerinin ehliyet belgesinin ve plakasının olması gerektiği açıklandı. 
Yapılan açıklamada “ Elektrikli motosikletlerin motor gücünün 0,25 kilovatı geçenlerin, 2 veya 3 tekerlekli elektrikli motosikletlerin tescil plakası alınmasının zorunlu olduğu ve bu araçları kullanmak için a1 veya a2 sınıfı sürücü belgesi gerekmektedir. Bu nedenle araç sahipleri veya bu araçları kullananların yapılacak olan denetimlerde mağdur duruma düşmemeleri için mümkün olan en kısa sürede elektrikli bisikletlerine plaka çıkarmaları ve sürücü belgelerini almaları önemle duyurulur.”denildi. 
ÖNEMLİ UYARI 
Sizleri Rahatsız Her Türlü Otomobil, Motosiklet Ve Diğer Taşıtları 155 Bildiriniz Ayrıca yapılan diğer bir açıklamada “İlçemizde trafik kurallarına uymayan, vatandaşlarımızı rahatsız eden, her türlü otomobil, motosiklet ve diğer taşıtların vatandaşlarımız tarafından plakaları alınmak suretiyle 155 polis merkezine bildirmeleri halinde, bu kişilere en kısa sürece ulaşılıp gerekli işlemleri yapılacaktır. 
O anda ulaşılamaması durumunda ise en kısa sürede adres bilgilerli üzerinden ulaşılıp bulunduğu adreste gerekli işlemleri yapılarak bu insanların ilçenin huzurunu bozmasına müsaade edilmeyecektir. Bizim halkımızdan ricamız; etrafa rahatsızlık veren, trafik kurallarına uymayan bu araç ve motosiklet plakalarının vatandaşlarımız tarafından alınarak hemen 155 polis ihbar hattına bildirmeleridir.”denildi.

Diğer DÜZİÇİ HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.