Mehmet Abalak Cinayetinde Sır Perdesi Aralandı

Mehmet Abalak Cinayetinde Sır Perdesi Aralandı

Mehmet Abalak davasında Pınar A. ve İslam Ç. Kasten adam öldürmek suçundan tutuklanarak Osmaniye ‘T´ tipi cezaevine gönderildi.05.05.2018 13:17
23 Ekim 2017 günü Düziçi Yenice Haruniye mahallesindeki evinden ayrıldıktan sonra kendisine ulaşılamayan Mehmet Abalak´ın 34 gün sonra 30 Kasım 2017 tarihinde Kadirli ilçesi yakınlarında cesedi bulunmuş ve yapılan otopsisinde cinayete kurban gittiği belirlenmişti.  

Geçen bu beş aylık zaman diliminde, ilgili kurumlar tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda 30 Kasım 2017 tarihinde sabah saat 5 sıralarında Düziçi ilçe jandarma komutanlığı tarafından üç adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Yapılan şafak operasyonuyla; Mehmet Abalak´ın eşi Pınar Abalak la birlikte Annesi Zekiye Ç. Babası Mehmet Ç. Kardeşi İlknur Ç. Eniştesi Mehmet Ç. ve İslam Ç. le birlikte toplam altı kişiyi gözaltına alındı. 
3 Mayıs 2018 Perşembe günü öğleden sonra Adliyeye getirilen şahısların sorgulanması ve yargılanması beş buçuk saat sürdü. Yapılan mahkeme sonucu Pınar Abalak ve İslam Ç. Kasten adam öldürmek suçundan tutuklanarak Osmaniye ‘T´ tipi cezaevine gönderildi. Gözaltında bulunan diğer üç kişi ise denetimli serbest bırakıldı. 

Düziçi’nde Mehmet Abalak  için 23 Ekim 2017`de ailesi tarafından kayıp ihbarında bulunulmuş şahsın telefon sinyallerini takip eden jandarma ekipleri, en son sinyalin Düziçi ile Kadirli ilçesine bağlı Karatepe köyü arasından alındığını tespit edilmişti. Bölgede yapılan aramada Mehmet Abalak`nın cenazesi 30 Kasım 2017`de Kadirli yakınlarındaki Arslantaş Barajı yakınlarındaki ormanlık alanda bulunmuştu. Adana Adli Tıp Kurumundaki otopside Mehmet Abalak`nın cinayete kurban gittiği belirlenmişti.

Diğer DÜZİÇİ HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.