Tosyalı’dan Dünya Üretim Rekoru

Son Güncelleme : 11 Temmuz 2019 12:07
Tosyalı’dan Dünya Üretim Rekoru

Tosyalı Holding'in Cezayir’deki yatırımı Tosyalı Algerie, sadece 8 ayda günlük 7 bin 700 ton DRI üretim rakamına ulaşarak bir dünya rekoruna imza attı.

Türkiye’nin küresel demir çelik üreticisi Tosyalı Holding'in Cezayir’deki yatırımı Tosyalı Algerie, sadece 8 ayda günlük 7 bin 700 ton DRI üretim rakamına ulaşarak bir dünya rekoruna imza attı. Sadece sekiz ay gibi kısa bir sürede, kendi kategorisinde dünya rekoru kırmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Bu üretim rakamı, ülkemize daha fazla değer katmak adına koyduğumuz hedeflere inançla ve kararlılıkla yürüdüğümüzün en büyük kanıtıdır.

Ülkemizde ve yurtdışında hammaddeden nihai boru üretimine kadar aynı çatı altında yapılanmış tek şirketiz. Yurt dışındaki yatırımlarımızla Türkiye’nin demir çelik sektöründeki gücünü küresel arenada da hissedilebilir şekilde ortaya koyuyoruz. Tosyalı Iron Steel Industry Algerie, 4 milyon ton sıvı çelik kapasitesiyle bugün Cezayir’in en büyük çelik üreticisi konumunda." diye konuştu.

Kaynak : Kanal 80

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle