Yaşanan vahşete sert tepki gösteren Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı "Bu vahşi cinayet; aynı zamanda insanlık değerlerimize, kültürümüze ve inancımıza saldırıdır' dedi.

Başkan Saygılı görüş ayrılıklarını unutarak, kadına karşı şiddet konusunda tek bir cephe oluşturmanın vaktinin geldiğini belirterek, kanaat önderlerine, siyasi partilere ve toplumsal kesimlere, kadın cinayetlerine karşı ortak bir tavırda birleşme çağrısında bulundu.

Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı, "Bir kez daha yüzümüz kızardı. 'Yeter artık' diye feryat etmekten yorulduk. Ancak bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, herkese, yetkililere, kanaat önderlerine, siyasi partilere, toplumsal kesimlerin her birine tek tek çağrıda bulunuyoruz. Gelin, kadın cinayetlerine karşı ortak bir tavırda birleşelim" diye konuştu.

Öncelikle kadın cinayetlerine ve kadına karşı şiddete hiçbir şekilde müsamahakar olmamak ve bu cürümde bulunanlara hiçbir indirim olmaksızın en sert ve kararlı hukuki müeyyideleri uygulamak gerektiğini vurgulayan Başkan Saygılı, daha sonra kadına karşı şiddet hususunda kadınları bilgilendirip, haklarını korumalarını sağlayacak şekilde bir eğitim seferberliğinin başlatılması önerisinde bulundu.

Parti olarak bu korkunç olayın takipçisi olacaklarını altını çizen  Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı “belirtiyor, failinin en ağır cezayı alması gerektiğini ifade ediyorum. Genç, mazlum bir kızımıza karşı işlenen bu vahşi cinayet; aynı zamanda insanlık değerlerimize, kültürümüze ve inancımıza saldırıdır. Azra Gülendam Haytaoğlu evladımızla ilgili aldığımız, kanımızı donduran acı haber; bizleri tarifi imkansız bir yasa ve üzüntüye boğmuştur. Vahşi bir cinayete kurban verdiğimiz kızımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum” dedi.  

Resul Özdil