Düziçi'nde ve bölgede yapılan çalışmalar ve eksik hakkında açıklamalarda bulunan Çoban; “Osmaniyemizin ilçelerini ve köylerini tek tek geziyor, gördüğümüz eksiklikleri not ederek bunlarla ilgili çalışmalar yapıp çözümü konusunda önergeler veriyoruz. Mecliste tüm siyasi partilerin üyeleri olarak % 90 oranda gayet uyumlu şekilde çalışıyoruz. Çözüm konusunda bütün arkadaşlarımızla parti ayrımı gözetmeden çoğu zaman ortak hareket ederek ilimizin ve ilçelerimizin lehine olacak şekilde hareket ediyoruz. Uyuşmadığımız noktalar da mutlaka oluyor, o zamanda herkes kendi kararı doğrultusunda hareket ediyor.

Yaklaşık dört yıldan bu yana il genel meclisi olarak çok güzel hizmetlere imza attık. Tabi ki yapamadığımız, çözemediğimiz işlerde oldu. Sonuçta biz muhalefet partisindeniz. Ancak önümüzdeki kalan süreçte de ilçemizin ve köylerimizin sorunlarını tespit edip bunları çözmek için önergeler vermeye devam edeceğiz.

Önergelerimizin de takipçisi olmaya da devam edeceğiz. Ben önce Düziçili, daha sonra ise Osmaniyeli olarak vatandaşlarımızın haklarını sonuna kadar savundum ve savunmaya da devam edeceğim” .

Gazetecilerin, halkımız sizi aday vatandaşlar arasında adaylığınız konuşuluyor, aday olacak mısınız, olmayacak mısınız, olursanız nasıl bir adaylık düşünüyorsunuz?  sorusu üzerine de bir açıklama yapan CHP Osmaniye İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çoban “şuanda görevimizin başında sadece işimize odaklanmış bir durumdayız. Halkımıza göstermiş olduğu ilgi, destek ve alakalarından dolayı da çok teşekkür ediyorum. Fakat o konuda biz de partimizin görüşü ve ne dediği çok önemlidir. Partimiz ne derse o olur. Ancak tabi ki de biz partimizin vereceği her türlü göreve de her daim hazırız.” dedi.